بلیت‌فروشی برای ۵هزار تماشاگر استقلال-ملوان؛ قیمت بلیت VIP ورزشگاه آزادی، یک میلیون تومان!

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

درحالی که در ۴ ماه گذشته، تماشاگران فوتبال از حضور در استادیوم‌ها محروم بوده‌اند، امروز و با بازگشایی سایت فروش بلیت، قیمت‌های سرسام‌آوری برای تماشای بازی استقلال - ملوان اعلام شده است؛ حداقل ۱۰۰ هزار تومان و حداکثر یک میلیون تومان؛ دو برابر بلیت سینما و کنسرت!

استقلال - ملوان، نخستین بازی لیگ برتر فوتبال ایران در چهارماه گذشته است که فردا پنجشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۱ در ورزشگاه آزادی با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد. از میانه مهر‌ماه و همزمان با هفته سوم خیزش انقلابی مردم ایران، ورود تماشاگران به استادیوم‌ها ممنوع شد.

البته فقط ۵ هزار نفر امکان حضور در ورزشگاه بزرگ پایتخت را خواهند داشت. هرچند که سازمان لیگ اعلام کرده بود مجوز ۳۰ درصد ظرفیت ورزشگاه برای حضور تماشاگران صادر شده است. اگر قرار بر حضور ۳۰ درصدی تماشاگران در ورزشگاه آزادی بود، باید حدود ۲۵ هزار بلیت فروخته می‌شد.

ساعاتی پیش، بلیت‌فروشی این دیدار آغاز شد و در کمال تعجب در سامانه بلیت‌فروشی، بلیت‌های پشت دروازه ۱۰۰ هزار تومان و بلیت‌های روبروی جایگاه ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و جایگاه ویژه هم یک میلیون تومان.

درحالی هواداران استقلال باید حداقل ۱۰۰ هزار تومان برای تماشای فوتبال در استادیوم فرسوده و در آستانه فروپاشی آزادی بدهند که قیمت تماشای یک سانس فیلم در بهترین سالن‌های سینمای تهران کمتر از ۵۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت بلیت جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی در حالی به مبلغ یک میلیون تومان به فروش می‌رسد که در مقایسه با بالاترین قیمت کنسرت‌های موسیقی تفاوت‌ قابل توجهی دارد.

در روزهایی که کنسرت در ایران برگزار می‌شد، به قیمت سرسام‌آور بلیت‌های آن انتقادات زیادی مطرح می‌شد اما بلیت‌های استادیوم آزادی روی دست کنسرت‌ها زده است. بالاترین قیمت کنسرت یکی از خوانندگان پاپ ایرانی، ۴۹۵ هزار تومان است و این در حالی است که بالاترین قیمت بلیت آزادی، بیش از دو برابر آن است!

مسئولان برگزاری بازی استقلال - ملوان در جلسه هماهنگی دلیل صدور مجوز برای تنها ۵۰۰۰ هوادار را انجام عملیات عمرانی و مقاوم‌سازی در طبقه دوم و شش سکوی طبقه اول ورزشگاه آزادی اعلام کردند.

هشدارها درباره امنیت استادیوم آزادی از مدتها پیش داده شده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند استادیوم آزادی آنقدر فرسوده است که احتمال بروز فاجعه‌ای بزرگ در صورت حضور تماشاگران وجود دارد.

بلیت‌فروشی یکی از راه‌های درآمد باشگاه‌های فوتبال است،‌ اما فروش ۵ هزار بلیت، که عمدتا ۱۰۰ و ۲۰۰ هزار تومانی است، دربرابر بدهی‌های باشگاهی مثل استقلال شوخی ‌است!

نکته اینکه زنان از ۵ هزار بلیت فروخته شده، هیچ سهمی ندارند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.