اختصاصی ایران‌اینترنشنال؛ آلمان بازداشت یکی از اتباع خود را در ایران تکذیب کرد

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۱

وزارت امور خارجه آلمان در پاسخ به ایران‌اینترنشنال اعلام کرد مقام‌های جمهوری اسلامی گزارش روزنامه جام‌جم را درباره بازداشت یکی از اتباع این کشور در ایران، رد کرده‌اند.

وزارت امور خارجه آلمان در پاسخ به ایران‌اینترنشنال، بازداشت یکی از اتباع خود را در ایران تکذیب کرد و گفت: «این موضوع در رسانه‌های ایران مطرح شده بود اما پس از رایزنی‌هایی که با مقام‌های ایرانی انجام شد، متوجه شدیم که این موضوع صحت ندارد.»

این وزارت‌خانه پیش از این با صدور بیانیه‌ای در واکنش به خبر روزنامه جام‌جم اعلام کرده بود سفارت آلمان در تهران سخت تلاش می‌کند تا این موضوع را روشن و شفاف کند.

روز سه‌شنبه ۲۷ دی، وب‌سایت «جام‌جم آنلاین» وابسته به روزنامه جام‌جم و سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی، از بازداشت یک تبعه آلمان خبر داده و مدعی شده بود او «در حال عکاسی از تاسیسات نفتی امیدیه» در استان خوزستان بوده است.

انتشار این خبر از سوی جام‌جم در حالی است که تعدادی از شهروندان اروپایی در ایران زندانی هستند اما تنها نام برخی از آنان منتشر شده است.

برنارد فیلن فرانسوی- ایرلندی، یکی از شهروندان اروپایی است که سه ماه پیش در مشهد بازداشت شد و در اعتراض به شرایطش در زندان، دست به اعتصاب غذای خشک زد.

خواهر برنارد فیلن روز جمعه ۳۰ دی خبر داد که برادرش به درخواست خانواده حاضر شده دوباره غذا و مایعات مصرف کند اما فیلن هشدار داد اگر پیشرفتی در وضعیتش ایجاد نشود، دوباره اعتصاب غذا می‌کند.

بنجامین بری‌یر، گردشگر ۳۶ ساله فرانسوی نیز از سال ۹۹ در مشهد زندانی است و به هشت سال زندان محکوم شده است.

از سوی دیگر، مرکز رسانه قوه قضاییه روز ۲۰ دی خبر داد که الیویه وند کاستیل، امدادگر بلژیکی زندانی در ایران، به ۴۰ سال زندان، جریمه نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده که ۱۲/۵ سال آن قابل اجرا است.

پس از خیزش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، گزارش‌هایی درباره بازداشت تعدادی از شهروندان اروپایی منتشر شد.

از جمله سانتیاگو سانچز، هوادار اسپانیایی فوتبال که قصد داشت مسیر زادگاهش را تا محل برگزاری جام جهانی در قطر پیاده طی کند اما اواسط مهر در ایران بازداشت شد.

پس از آن نیز گزارشی درباره بازداشت آنا بانیر، دیگر شهروند اسپانیایی منتشر شد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید