جیانی اینفانتینو

اینفانتینو هم پا پس نکشید؛ به عراق بابت قهرمانی در جام «خلیج عربی» تبریک می‌گویم

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۳۰

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در پیام تبریک خود به عراقی‌ها برای قهرمانی در عرب کاپ، به جای خلیج فارس، از «خلیج عربی» استفاده کرد. او در افتتاحیه جام ملت‌های عرب، مانند مقامات عراقی، #خلیج_فارس را «خلیج عربی» خوانده بود. اقدامی که اعتراض نه‌چندان جدی جمهوری اسلامی را درپی داشت.

دیشب عراق با شکست دادن عمان، قهرمان بیست و پنجمین دوره عرب کاپ شد. تورنمنتی که البته مانند همه دوره‌های گذشته، بدون حضور ایران برگزار شد، اما حاشیه پررنگی داشت؛ استفاده بی‌محابای مقامات عراقی از ترکیب «خلیج عربی». هم مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق و هم نخست وزیر عراق، از خلیج عربی استفاده کردند.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا هم که در افتتاحیه این تورنمنت حضور داشت، هم از «خلیج عربی» استفاده کرد. فیفا هم با همین واژه، به استقبال عرب کاپ رفت. این اقدام اینفانتینو درحالی است که مهدی تاج مدعی رابطه صمیمی با رئیس فیفاست.

مقامات دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی و همچنین مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، هرچند اعتراضات خفیفی به این اقدام داشتند، اما سفیر جمهوری اسلامی در عراق،‌ دیشب قهرمانی عراق را در حالی تبریک گفت که هیچ نامی از خلیج فارس نبرد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
جهان‌نما
تیتر اول

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید