جزئیات تازه از پرونده رئیس فدراسیون؛ تاج مجرم شناخته شد، اما پرونده نقص خورد، برگشت!

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۸

سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده‌های #مهدی_تاج، رئیس فدراسیون #فوتبال گفته که «با صدور قرار جلب دادرسی و کیفرخواست به دادگاه کیفری دو، مجتمع جرائم کارکنان دولت، ارجاع شده. این شعبه وارد بررسی پرونده شده و در ۱۰ بند نقص تحقیقات گرفته و به دادستانی برگشته است.»

پرونده‌های مهدی تاج در زمان انتخابات فدراسیون فوتبال موجب لغو شبانه انتخابات شد، هرچند که ساعتی بعد گفته شد انتخابات برگزار می‌شود. دلیل هم پروژه دولت رئیسی و اطلاعات سپاه برای برگرداندن تیم تاج-کیروش به فوتبال ایران بود تا از شکست بزرگ در جام جهانی جلوگیری شود. پروژه ای که با باخت ۶-۲ به انگلیس و یک - صفر به آمریکا، شکست خورد.

درحالی که در زمان انتخابات فدراسیون، دادستانی از اعلام جزئیات پرونده تاج خودداری کرده بود، اما امروز مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود درباره پرونده مهدی تاج، ریاست فدراسیون فوتبال گفت: «آنچه ما در اختیار داریم، دو پرونده مطابق گزارش سازمان بازرسی کل کشور است. گزارش سازمان بازرسی در ناحیه ۲۸ دادسرای عمومی و انقلاب ویژه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت با اتهام " تضییع وجوه بیت‌المال و تصرف غیرمجاز در منابع ملی" تشکیل شده است.»

به گفته او این پرونده‌ها با صدور قرار جلب دادرسی به دادگاه ارسال شده: «این دو پرونده با صدور قرار جلب دادرسی و کیفرخواست به دادگاه صالح که دادگاه کیفری دو، مستقر در مجتمع ویژه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت است، ارجاع شده. این شعبه وارد بررسی پرونده شده و در تاریخ ۷ آذر سال جاری در ۱۰ بند نقص تحقیقات گرفته است. به همین دلیل پرونده جهت رفع نقص به دادستانی عمومی و انقلاب تهران اعاده شده است.»

در شب انتخابات فدراسیون فوتبال، دبیرکل فدراسیون پس از رسیدن پاسخ استعلام نامزدها از دادستانی، تصمیم گرفت شب انتخابات آن را لغو کند که البته تصمیم او چند ساعت بعد وتو و انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شد. در بیانیه فدراسیون فوتبال هم به این موضوع اشاره شده بود و مشخص بود دلیل تصمیم دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال چیست. اما انتخابات برگزار شد.

مطابق تعاریف حقوقی، صدور قرار جلب به دادرسی، به معنای این است که اتهام، متوجه متهم است. پس از صدور این قرار، کیفر خواست توسط دادستان صادر و پرونده، جهت رسیدگی و صدور حکم مجازات، به دادگاه کیفری ارسال می‌شود. قرار جلب به دادرسی، جزو قرارهای غیر قابل اعتراض است و اعتراض به آن، ممکن نیست.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید