شعارهای ضدحکومتی شبانه؛ حضور ماموران امنیتی برای جلوگیری از برگزاری آیین چهلم محسن شکاری

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷

شامگاه ۲۶ دی، خیزش انقلابی مردم ایران با دیوارنویسی و شعارهای ضدحکومتی ادامه یافت. هم‌زمان، دادخواهان برای شرکت در آیین چهلمین روز اعدام محسن شکاری فراخوان دادند و گفتند امروز (سه‌شنبه ۲۷ دی) به بهشت زهرا می‌روند و سپس در میدان‌های اصلی شهر تهران تظاهراتی اعتراضی برپا می‌کنند.

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال حاکی است روز سه‌شنبه ۲۷ دی‌ماه، ماموران حکومتی و سرکوبگر در بهشت‌زهرای تهران مستقر شده‌اند تا مانع از برگزاری مراسم چهلم محسن شکاری، معترض اعدام‌شده شوند.

بر اساس فراخوان‌هایی که به مناسبت این مراسم و خونخواهی محسن شکاری منتشر شده است، مردم معترض قرار بود امروز در آرامستان بهشت زهرا قطعه ۹۲ ردیف ۳۵ حاضر شوند.

پس از آن نیز ساعت ۱۸در میدان هفت حوض و دیگر خیابان‌های شهر تهران تجمع و تظاهراتی اعتراضی به یاد این جوان ۲۳ ساله برپا می‌کنند.

برپایی این مراسم در شرایطی است که در روزهای گذشته حکومت مانع نصب سنگ بر مزار محسن شکاری شده و به خانواده این جوان اعدام شده اعلام کردند گذاشتن سنگ یا نشانه‌ای دیگر بر مزار او ممنوع است.

شعارهای شبانه

شب گذشته (دوشنبه) مردم مناطق مختلف تهران، کرج، مشهد و ... شعارهایی اعتراضی علیه حکومت و علی خامنه‌ای سر دادند.

در عظیمیه کرج معترضان شعارهایی چون «حکومت بچه‌کش نمی‌خواییم،‌ نمی‌خواییم»، «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» سر دادند.

مردم معترض در شهر مشهد هم شعار دادند: «خامنه‌ای قاتله،‌ ولایتش باطله» و «مرگ بر خامنه‌ای».

ویدیوهای ارسال‌شده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند شامگاه ۲۶ دی، معترضان در محله‌های مختلف تهران علاوه بر نام بردن از نام کشته‌شدگان خیزش انقلابی مردم ایران همچون محسن شکاری، علیه جمهوری اسلامی نیز شعار سر دادند.

مردم در خیابان‌های ولیعصر، پونک، نارمک، آذربایجان، اقدسیه و ... شعار دادند: «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر حکومت اعدامی»، «محسن شکاری، شهید راه آزادی»، «تا آخوند کفن نشود، این وطن وطن نشود» و «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه».

پخش خیرات

هم‌زمان با این اعتراضات، پخش نذری و خیرات به یاد شهروندان اعدام شده و کشته‌شدگان خیزش انقلابی از جمله محمد حسینی ادامه دارد.

یک شهروند که به یاد محمد حسینی حلوا درست کرده، در ویدیویی می‌گوید: «او تنها نیست. پیروزی رویت خواهد شد.»

خواهر ابوالفضل آدینه‌زاده، معترض ۱۷ ساله‌ای که در مشهد کشته شد نیز با انتشار ویدیویی از توزیع بسته‌های غذا بین مردم نوشت و گفت غذایی را که برادرش دوست داشت، در محل کشته شدن او بین مردم پخش کرده‌اند.

از سوی دیگر، یکی از مخاطبان ایران‌اینترنشنال، ویدیویی را درباره خیزش انقلابی مردم ایران فرستاده که نشان می‌دهد دوشنبه ۲۶ دی در اتوبان حکیم تهران بنری با عنوان «جمهوری اعدامی» نصب شده است.

ویدیویی دیگر نیز نشان می‌دهد مردم معترض فراخوانی را برای اعتراضات ۲۹ و ۳۰ دی روی پل عابری در شیراز نصب کرده‌اند.

روز گذشته (دوشنبه) کمپین فعالین بلوچ ویدیوهایی منتشر کرد که نشان می‌دهند معترضان در حمایت از مولانا محمدحسین گرگیج، مقابل منزل او در گالیکش استان گلستان زنجیره انسانی تشکیل داده‌اند.

آنها همچنین اعلام کردند تا زمانی که احضاریه او به دادگاه به صورت کتبی لغو نشود از تحصن و تجمع دست نخواهند کشید.

در تربت جام استان خراسان رضوی هم تجمع اعتراضی مردم به شب کشیده شد.

با افزایش اعتراض‌‌های مردمی نسبت به ناکارآمدی مقام‌های جمهوری اسلامی در برابر حل مشکل کمبود گاز، مردم تربت جام مقابل فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

آن‌ها با حضور شبانه مقابل فرمانداری و هلال احمر، شعارهایی از جمله «‌مسوول بی‌لیاقت نمی‌خوایم نمی‌خوایم» و «مرگ بر فرماندار» سر دادند.

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند معترضان با روشن کردن آتش خیابان‌ها را بسته و برخی خیابان‌ها را با سطل زباله مسدود کردند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید