رییس کمیسیون اروپا: از قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی حمایت می‌کنم

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷

یک روز پس از تجمع تاریخی ایرانیان مقابل پارلمان اروپا در استراسبورگ، رییس کمیسیون اروپا با اعلام حمایت از قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا، آن را واکنشی به «لگدمال کردن حقوق بشر در ایران» دانست.

اورزولا فن درلاین، رییس کمیسیون اروپا، روز سه‌شنبه ۲۷ دی همچنین واکنش جمهوری اسلامی به اعتراضات را «وحشیانه و وحشتناک» خواند.

او اضافه کرد: «ما در واقع به دنبال دور جدیدی از تحریم‌ها هستیم. من شنیده‌ام که چندین وزیر این درخواست را دارند و فکر می‌کنم حق با آن‌هاست.»

پس از برگزاری تجمع بزرگ ایرانیان در استراسبوگ با هدف تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران از سوی اتحادیه اروپا، هانا نیومن، نماینده پارلمان اروپا، قطعنامه پیشنهادی گروه سبز ائتلاف آزاد اروپا در این باره را منتشر و بر تلاش برای محدود کردن پیامدهای منفی آن -مثلا در مورد کسانی که خدمت سربازی را در سپاه گذرانده‌اند- تاکید کرد.

قرار است پارلمان اروپا بحث در این باره را از روز سه‌شنبه آغاز کند.

همچنین دیوید جونز، نماینده حزب محافظه‌کار پارلمان بریتانیا در گفت‌وگو با ایران‌اینترنشنال اعلام کرد بالاترین سطوح سیاسی و نظامی این کشور در حال بحث و بررسی برای اعلام نام سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی هستند.

این در حالی است که نظام موسوی، سخنگوی هیات‌ رییسه مجلس در واکنش به احتمال قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی اتحادیه اروپا اعلام کرد هر مصوبه‌ای در پارلمان‌های اروپایی علیه سپاه با پاسخ قاطع و مصوبات متقابل مجلس جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

ایران‌اینترنشنال در گزارشی به ۴۳ سال سرکوب در داخل و ترور و عملیات خرابکارانه در خارج از مرزها، از سوی سپاه پاسداران پرداخته است.

سپاه پاسداران نهادی نظامی است که برای محافظت از حکومت اسلامی تاسیس شد و به تدریج، سیاست داخلی و خارجی، اقتصاد و عرصه عمومی کشور را در اختیار گرفت.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید