طبرزدی به «افساد فی الارض» متهم شد؛ تاج‌زاده: اعدام اقشار محروم، مایه‌ شرم رژیم است

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

در حالی که نهادهای امنیتی و قضایی همچنان بر صدور احکام سنگین اصرار دارند، حشمت‌الله طبرزدی، فعال سیاسی، به «افساد فی الارض» متهم شده است. مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم از زندان گفت صدور احکام اعدام برای اقشار محروم، مایه‌ شرم رژیم است.

محمد مقیمی، وکیل حشمت‌الله طبرزدی، خبر داد که او روز ۲۰ دی در شعبه ۱۱ بازپرسی دادسرای انقلاب اصفهان، به ۲۰ اتهام از جمله «افساد فی‌ الارض» متهم شده است.

پیشتر خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اعلام کرده بود طبرزدی در زندان دستگرد اصفهان به سر می‌برد و از حق ملاقات و تماس با خانواده محروم شده است.

او در تاریخ ۲۹ شهریور امسال به وسیله نیروهای امنیتی و انتظامی در گلپایگان بازداشت شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت طبرزدی در بازجویی‌ها با ۲۱ اتهام مواجه شده است.

حشمت الله طبرزدی، دبیر جبهه دمکراتیک ایران، در دی‌ ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به ۹ سال زندان محکوم شد. وی در تیر ماه سال ۹۴ پس از تحمل حدود پنج سال و نیم حبس از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

او در شهریور ما سال ۹۶ نیز به شش سال زندان محکوم و پس از آن چندین مرتبه بازداشت شد.

از سوی دیگر اما فخرالسادات محتشمی‌پور،‌ همسر مصطفی تاج‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب زندانی، اعلام کرد که او در ملاقات با خانواده،‌ اعدام محمدمهدی کرمی و محمد حسینی را «مصداق روشنی از آدم‌کشی و خشونت عریان» خوانده است.

مصطفی تاج‌زاده گفته است: «مایه شرم هر نظام سیاسی و حاکمیت آن است که اعدام‌شدگان سیاسی از قشر محروم و زحمت‌کش و قربانیان فقر و تبعیض و حتی یتیم باشند.»

ماه گذشته، ۱۳ زندانی سیاسی زندان اوین از جمله جعفر پناهی، مصطفی تاج‌زاده، اکبر نعیمی، سعید مدنی، رضا شهابی و محمد رسول‌اف هم در بیانیه‌ای در واکنش به اعدام محسن شکاری خطاب به حکومت نوشتند: «اعدام هر معترض نمایش استیصال و درماندگی‌تان و موجب ایستادگی و قوام بیشتر معترضان است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.