مجله تایم از پناهنده شدن برادر پیمان جبلی، رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی خبر داد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰

میثم جبلی، برادر پیمان جبلی، رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی، در گفت‌وگو با مجله آمریکایی تایم از پناهنده شدن خود خبر داد و گفت پس از فاجعه سرنگونی هواپیمای اوکراینی و قربانی شدن برادرزاده‌اش، چنین تصمیمی گرفته است.

تایم نوشت که محمد امین جبلی، برادرزاده میثم و پیمان جبلی، دانشجوی ۲۹ ساله پزشکی بود که در فاجعه سرنگون کردن عمدی هواپیمای اوکراینی با موشک‌های سپاه پاسداران جان خود را از دست داد.

گفت‌وگوی تایم با میثم جبلی در سومین سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی منتشر شد.

تایم همچنین به رابطه صداوسیمای تحت مدیریت پیمان جبلی با سپاه پاسداران اشاره کرد و نوشت پخش «اعترافات اجباری»، یکی از نمونه‌های همکاری این دو سازمان است.

این نشریه آمریکایی با تاکید بر این که مرگ محمد‌ امین، وفاداری پیمان جبلی به حکومت را متزلزل نکرد، نوشت که پیمان جبلی همچنین از نزدیکان مجتبی خامنه‌ای، جانشین احتمالی علی خامنه‌ای است.

تایم اما اضافه کرد که مرگ محمد امین، آخرین پیوند میثم جبلی ۴۳ ساله با حکومت را قطع کرد و او اواخر سال ۲۰۲۰ همراه با برادر دیگرش از ایران خارج شد.

تایم در گفت‌وگوی تلفنی با میثم جبلی از او پرسید که چه باعث شد تا از خانواده خود جدا شود و ایران را ترک کند.

او در پاسخ گفت که وقتی دیده پیمان جبلی در مورد این فاجعه دروغ می‌گوید، دیگر تحملش به پایان رسیده است.

میثم جبلی تاکید کرد: «من فکر نمی‌کنم هیچ چیز سخت‌تر از این باشد که خانواده‌ات، والدینت را ترک کنی اما من نمی‌توانستم با دروغ‌های آنان زندگی کنم. با حمایت آنان از رژیمی بی‌رحم که اعضای خانواده خودمان را کشته است.»

پیمان جبلی که از سوی رهبر جمهوری اسلامی به ریاست سازمان صداوسیما منصوب شده، از سوی آمریکا تحریم شده است.

محسن برمهانی، معاون سیمای این سازمان، احمد نوروزی، معاون برون‌مرزی صداوسیما و یوسف پورانواری‌، مدیر برنامه‌ریزی در بخش برون‌مرزی نیز از دیگر تحریم‌شدگان هستند.

جبلی به تازگی اعلام کرده است درباره ادامه پخش سریال‌هایی که بازیگران آن‌ها با اعتراضات مردمی همراهی کردند، «متناسب با نوع شخصیت، موضع‌گیری‌های آنان و همچنین نقش و تاثیری که داشتند، تصمیم گرفته می‌شود».

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - روزنامه‌های مشروطه
خبرها
اقتصاد و بازار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید