تداوم خیزش انقلابی؛ اعتصاب در سقز و کرمانشاه، تظاهرات در نجف‌آباد و تجمع دانشجویان تهران

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۸

در حالی که خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی به پایان چهارمین ماه خود نزدیک می‌شود، اعتراضات و اعتصاب‌ها علیه حکومت همچنان ادامه دارد و برخی کسبه شهرهای سقز و کرمانشاه اعتصاب کردند، مردم در نجف‌آباد برای «سرنگونی» حکومت شعار دادند و گروهی از دانشجویان نیز در تهران تجمع کردند.

ویدیوهای منتشرشده در پایگاه خبری هه‌نگاو نشان می‌دهد گروهی از بازاریان و کسبه در شهرهای سقز و کرمانشاه و بوکان، روز یکشنبه ۱۸ دی‌ماه، در حمایت از خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی مغازه‌های خود را بسته نگه داشتند.

سقز در استان کردستان زادگاه مهسا امینی است و مردم این شهر و دیگر شهرهای کردنشین در جریان خیزش علیه جمهوری اسلامی بارها اعتصاب و تظاهرات کرده‌اند.

پیشتر در پاسخ به فراخوان حامد اسماعیلیون و در حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران، معترضان در کرمانشاه بامداد یکشنبه اقدام به نصب پارچه‌نوشته بر روی پل و شعارنویسی بر روی دیوارها کردند.

همچنین ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد روز یکشنبه مردم در نجف‌آباد به خیابان آمدند و شعار «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه» سر دادند.

در ویدیویی دیگری از این شهر مردم معترض شعار «هر یه نفر کشته شه، هزار نفر پشتشه» سر می‌دهند.

همزمان، ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه سوره روز یکشنبه در اعتراض به بازداشت دانشجویان از جمله ژاسمین حاج‌میرزا محمدی و مهتاب انصاریان دست به تجمع زده و خواستار آزادی آن‌ها شدند.

همچنین «بسیجی سپاهی، داعش ما شمایی» از شعارهای این تجمع بود.

ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد دانشجویان روی دیوارهای خوابگاه دختران دانشگاه بوعلی سینا در همدان، شعارهای اعتراضی نوشته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.