چهاردهمین جمعه خشم و اعتراض در زاهدان با وجود جو امنیتی شهر و بازداشت گسترده شهروندان

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۱۶

مردم شهر زاهدان با وجود فضای امنیتی و نظامی حاکم بر این شهر و بازداشت ده‌ها تن از شهروندان در روزهای گذشته، باز هم به شکلی چشم‌گیر به خیابان‌ها آمدند و علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای شعار دادند.

پس از جمعه خونین زاهدان در هشتم مهر، مردم معترض شهرهای مختلف این استان با وجود حضور گسترده نیروهای سرکوب‌گر دست به تظاهرات زده‌اند.

شانزدهم دی ماه نیز شمار زیادی از معترضان در زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان برای چهاردهمین هفته پیاپی به خیابان‌ها آمدند.

تصویر رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد برخی از شرکت‌کنندگان در این تجمع اعتراضی، پلاکاردهایی اعتراضی در دست داشتند که روی یکی از آن‌ها نوشته شده بود:‌ «از زاهدان تا ایذه، خون از وطن می‌ریزه ...»

مردم زاهدان پس از نماز جمعه امروز به خیابان‌ها آمدند و شعارهایی چون «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

«بسیجی کاسه‌لیس، آخرشه خوب بلیس» از دیگر شعارهایی بود که معترضان در تظاهرات روز جمعه سر دادند.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد مردم در تجمع خود شعار «مرگ بر جمهوری اعدامی» سر دادند.

ویدیویی دیگر نشان می‌دهد که معترضان شعار می‌دهند: «چه دار باشه چه زندان، ایستاده‌ایم تا پایان ...»

«امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه» از دیگر شعارهای معترضان بود.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات خیابانی همچنین فریاد زدند: «مرگ بر سپاهی» و «مرگ بر بسیجی».

زنان نیز همچون هفته‌های گذشته در تظاهرات حضور یافته و به زبان بلوچی شعار دادند: «شیعه و سنی با‌ هم‌اند، خامنه‌ای چشم دیدن ندارد ...»

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد زنان زاهدان در تجمع خود شعار دادند: «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» و «شعار هر ایرانی، یا مرگ یا آزادی».

«کرد و بلوچ برادرن، تشنه خون رهبرن» از دیگر شعارهای زنان معترض زاهدانی بود.

در روزهای گذشته ماموران حکومتی برای جلوگیری از تداوم اعتراضات مردم سیستان و بلوچستان، دست‌کم ۱۱۳ نفر از جمله ده‌ها تن از کودکان، نوجوانان و جوانان زاهدان را بازداشت کرده و شمار دیگری را برای اخذ اعتراف اجباری تحت فشار گذاشته‌اند.

از سوی دیگر سایت «حال‌وش» روز پنج‌شنبه ۱۵ دی خبر داد، عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، برای پایان دادن به اعتراضات و خطبه‌های انتقادی جمعه‌ها به شدت از سوی دستگاه‌های امنیتی تحت فشار قرار گرفته اما او شروط دستگاه‌های امنیتی را رد کرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
چشم‌انداز با سیما ثابت

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید