بازداشت مهدی بیک، دبیر سرویس سیاسی روزنامه اعتماد؛ دست‌کم ۷۴ خبرنگار در ۴ ماه دستگیر شدند

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۱۶

با بازداشت مهدی بیک، دبیر سرویس سیاسی روزنامه اعتماد، تعداد خبرنگاران و عکاسان خبری بازداشت شده به دنبال خیرش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، به دست‌کم ۷۴ نفر رسید.

بر اساس گزارش‌ها مهدی بیک، دبیر سرویس سیاسی روزنامه اعتماد روز پنج‌شنبه ۱۵ دی بازداشت شده است.

در هفته‌های گذشته روزنامه اعتماد گزارش‌های مختلفی را درباره وضعیت بازداشت‌شدگان خیزش انقلابی و معترضان محکوم به اعدام منتشر و با خانواده آنان مصاحبه کرده بود.

در روزهای گذشته میلادی علوی، خبرنگار روزنامه شرق و مهدی قدیمی، خبرنگار سابق روزنامه‌های شرق و اعتماد نیز بازداشت شدند.

در همین حال انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران از بازداشت ۷۳ روزنامه‌نگار و عکاس خبری در چهار ماه گذشته خبر داد.

بر اساس گزارش روزنامه اینترنتی فراز، ۳۸ روزنامه‌نگار رسانه‌های سراسری و آزاد، ۲۵ روزنامه‌نگار استانی و ۱۰ عکاس خبری بازداشت شده‌اند.

این روزنامه نوشت که شرق، ایلنا، فراز، ایسنا، رویدا ۲۴، مهر، هم‌میهن، هفت صبح، ورزش ۳، دنیای اقتصاد، ایرنا و آسیانیوز، رسانه‌های سراسری هستند که یک یا چند نفر از خبرنگاران آنها بازداشت شده‌اند.

نیلوفر حامدی، الهه محمدی و نازیلا معروفیان، سه خبرنگاری هستند که به دلیل پوشش اخبار مهسا امینی در بیمارستان، مراسم خاکسپاری و همچنین مصاحبه با پدر او بازداشت شده‌اند.

پس از بازداشت نیلوفر حامدی و الهه محمدی، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات بیانیه مشترکی صادر و ضمن تکرار اتهام‌های قبلی علیه آمریکا، دو خبرنگاری که اخبار کشته شدن مهسا امینی را پوشش دادند، به جاسوسی متهم کردند.

این دو خبرنگار روز ۲۷ آذر از زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.

نازیلا معروفیان، ‌خبرنگار و دانشجوی زندانی، روز چهارشنبه ۱۴ دی در دادگاه رسیدگی به پرونده‌اش در اثر فشارهای روانی و شکنجه روحی بی‌هوش و به بیمارستان منتقل شد.

بر اساس گزارش کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور، او پس از معاینه به زندان بازگردانده شده است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید