دو عضو پارلمان استرالیا بر حمایت از محمد مهدی کرمی، معترض محکوم به اعدام، تاکید کردند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۵

کیت وولاهان و آرون ویولی، دو عضو مجلس نمایندگان استرالیا و کفیلان سیاسی محمد مهدی کرمی، معترض محکوم به اعدام، در ویدیویی اختصاصی که برای ایران اینترنشنال فرستاده‌اند، بر حمایت خود از این معترض زندانی تاکید کردند.

کیت وولاهان، عضو مجلس نمایندگان استرالیا در این ویدیو گفت: محمد مهدی کرمی تنها ۲۲ سال سن دارد و شنیدن تماس تلفنی او با پدرش که خواسته بود در مورد حکم اعدام به مادرش چیزی نگوید، دلخراش بود. اکنون سال ۲۰۲۳ میلادی است و هیچ کس نباید صرفاً به دلیل استفاده از حقوق سیاسی خود با حکم اعدام روبرو شود.

آرون ویولی، عضو مجلس نمایندگان استرالیا، نیز با اشاره به اینکه به همراه کیت وولاهان کفالت سیاسی ۱۵ معترض زندانی، از جمله محمد مهدی کرمی، را پذیرفته‌اند، گفت: علاوه بر هر معترض زندانی، خانواده‌های آنها نیز در رنج هستند. از رژیم ایران می‌خواهیم به معترضان و خانواده‌هایشان عطوفت نشان دهد.

بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، وضعیت زندان کرج در پی تایید حکم اعدام محمدمهدی کرمی و محمد حسینی که در ارتباط با مرگ بسیجی‌کشته‌شده در اعتراضات در زندان هستند، متشنج شده و شماری از زندانیان تحت فشار روانی شدید قرار دارند.

مادر محمدمهدی کرمی، جوان معترضی زندانی، پس از تایید حکم اعدام پسرش به خبرنگار روزنامه اعتماد گفت: «اگر جانش را بگیرند من می‌میرم... بدون هیچ وکیل تعیینی، این چه عدالتی است؟»

محمد‌حسین آقاسی، وکیل محمد مهدی کرمی، نیز در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت که رییس شعبه یک دادگاه انقلاب کرج اعلام کرده، بنا به تفسیر خود اجازه تنظیم وکالت را به او نمی‌دهد. او اعلام کرد که محمد مهدی کرمی از روز چهارشنبه در اعتراض به حکم خود اعتصاب غذا خواهد کرد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

چشم‌انداز با سیما ثابت
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید