مردم را نگران نکنید، اجازه بهره‌برداری داریم؛ وزارت ورزش منتظر فاجعه استادیوم آزادی

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۳

درحالی که گزارش‌های مختلفی از فرسودگی و خطر فروریختن ناگهانی #ورزشگاه_آزادی وجود دارد، اما سرپرست شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی گفته کسی مانع بهره‌برداری از استادیوم پیر غرب تهران نشده و همه چیز ایمن است!

احمد مددی، مدیر پیشین ورزشگاه آزادی برای تصویرسازی از میزان خطرناک بودن استادیوم آزادی، آن را با متروپل آبادان که اوایل امسال ناگهان فروریخت، مقایسه کرده: «ورزشگاه آزادی با پدیده «شکست سکوها» مواجه شده و با توجه به اینکه زیر این سکوها عمق وجود دارد و احتمال آسیب و حادثه است.»

از سوی دیگر حمزه شکیب، رییس سازمان نظام مهندسی چندی پیش دراین‌باره گفت: «ایراد اصلی مربوط به طبقه دوم ورزشگاه است؛ترک‌ها طره‌های طبقه دوم آشکار است و شرایط بحرانی دارد. از نظر من ایراد اصلی در این طبقه است که باید برایش فکر اساسی شود.»

با این حال مهیار عسگریان، سرپرست شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی هیچ خطری متوجه ورزشگاه آزادی نمی‌داند و پیش بینی‌ها درباره ریزش ناگهانی ورزشگاه آزادی را شایعه رسانه‌ای عنوان می‌کند: «شایعات زیاد بود و اینکه در رسانه مردم را نگران کنیم کار قشنگی نیست. مجموعه دولتی هستیم و طبق روند کار را جلو می‌بریم. قضاوت (درباره ورزشگاه آزادی) با اهل فن است.»

مدیر پیشین ورزشگاه آزادی که پیش از این جزییات دقیقی درباره فرسودگی ورزشگاه آزادی را رسانه‌ای کرده بود، گفته: «برخی هنوز باور ندارند و برخی آن را شیطنت می دانند اما مگر می شود به مردم دروغ گفت؟ در یک سال اخیر بارها تعداد زیادی از سکوها در مناطق مختلف فرو ریخته‌اند و مجبور به ترمیم‌های مقطعی شدیم، مستندات آن هم موجود است. در آخرین بازی استقلال و نفت مسجدسلیمان در لیگ گذشته هم شاهد بودید که قسمتی از سکوها برگشت. نمی‌دانم چرا برخی دوست ندارند واقعیت‌ها به مردم گفته شود، آیا باید منتظر باشیم که یک متروپل دیگر رخ دهد؟ تأکید می‌کنم آخرین بررسی‌هایی که انجام شده است، نشان می‌دهد که نقاط خطرزا، برخی سکوهای آزادی را تهدید می‌کند و احتمال صدمات و آسیب‌های جدی به تماشاگران وجود دارد.»

اما سرپرست سرپرست شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اصرار دارد همه چیز مرتب است: «فعلاً با گزارشی که از وضعیت ورزشگاه موجود است، اجازه بهره‌برداری داریم. فقط چند تست مازاد باید صورت گیرد که در دستور کار است تا نظر نهایی اعلام شود. روند بازسازی ورزشگاه آزادی طبق استاندارد‌ها جلو می‌‌رود و وزارت راه و شهرسازی نیز مجری کار است. نمی‌خواهیم برای مردم نگرانی ایجاد کنیم.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید