وزیر ورزش کارت زرد گرفت؛ اعتراف سجادی به میدان‌داری سپاه و وزارت اطلاعات در جام جهانی

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۳

وزیر ورزش که برای پاسخ درباره بزرگترین شکست تاریخ فوتبال ایران در جام جهانی به مجلس رفته بود، مطابق الگوی قدیمی در مقامات جمهوری اسلامی، با داستان سرایی، همه چیز را به خارج از کشور و برنامه ریزی «دشمنان» ربط داد و البته به میدان‌داری سپاه و وزارت اطلاعات در جام جهانی اعتراف کرد.

او گفت: «انگلستان طراحی پیچیده ای برای پناهنده شدن بازیکنان داشت، همچنین نقشه خروج بازیکنان از زمین بازی حین انجام مسابقه بود. علاوه بر این تلاش همه جانبه ای برای فروپاشی تیم ملی از درون و توطئه های هدفمند برای جنجال آفرینی در سکوها با هدف متوقف کردن بازی صورت گرفت.»

سجادی با اعتراف به اعزام تعداد زیادی از هواداران نظام به قطر گفت: «برای شکست نظام اسلامی در مستطیل سبز و سکوهای هواداری و حتی خارج از ورزشگاه ها طراحی پیچیده ای را برنامه ریزی کرده بودند. این نقشه ها با تلاش ارزنده و جهاد ارزشمند و گمنام و بی نشان فرزندان غیور این سرزمین ناکام مانده است. این ها همه با ایمان و اخلاص توام با تدبیر همکاران عزیز در مجلس و وزارت خانه های خارجه ، فرهنگ و اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه و وزرات ورزش رقم خورد.»

وزیر دولت رئیسی که به کمک سپاه، تاج و کیروش را به فوتبال برگرداند، درباره نتیجه تیم ملی روایت رسمی را دوباره بیان کرد: «با وجود نرسیدن به نتیجه دلخواه و فنی اما در میدان، فتوت و جوانمردی و روحیه پهلوانی و هویت ایرانی و اسلامی بار دیگر در جهان نشان داده شد و بار دیگر هیمنه دشمنان به خاک مذلت نشانده شد و نظام اسلامی با پیروزی و سرافرازی این مرحله را سپری کرد.»

مجلس اما از پاسخ وزیر ورزش قانع نشد و دومین کارت زرد را به سجادی داد، اما وزیر درخواست جلسه غیرعلنی داد، تا دور از چشم مردم، با نماینده‌ها درباره قطر گفتگو کند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید