مشکلات مالی حزب الله لبنان و ناتوانی در ارائه کالاهای ایرانی تخفیف‌دار به حامیانش

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۰

منابع رسانه‌ای لبنان گزارش دادند که گروه حزب‌الله به دلیل خیزش انقلابی در ایران، با مشکلات مالی فراوانی روبرو شده و نمی‌تواند مانند گذشته کالاهای ایرانی را برای ارائه با تخفیف به هواداران خود وارد لبنان کند.

حزب الله لبنان از دو سال پیش کارت «سجاد» را میان خانواده‌های اعضای خود جهت ارائه کمک‌های اقتصادی از جمله خرید مواد غذایی با تخفیف ۶۰ درصدی توزیع کرد.

دارندگان کارت سجاد برای خرید به فروشگاه‌هایی که محصولات غذایی ایرانی دارند، می‌روند.

سایت لبنانی «جنوبیه» به نقل از منابع خود گزارش داد که که اکنون خرید با این کارت به مشکل برخورده است.

بر اساس این گزارش، جمهوری اسلامی به دلیل خیزش انقلابی و مشکلات اقتصادی از جمله افزایش شدید قیمت دلار، قادر به انتقال مواد غذایی مانند روغن و چای از ایران به لبنان نیست.

در همین حال بر اساس گزارش‌ها، گروه حزب الله خرید با کارت «سجاد» را از کالاهای ایرانی به کالاهای لبنانی، ترکی، و هندی تغییر داده است.

مکرم رباح، فعال سیاسی لبنانی، در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال تاکید کرد که پیامدهای خیزش انقلابی مردم ایران در حال نشان دادن خود در لبنان است.

به گفته این فعال سیاسی لبنانی، اوضاع بد جمهوری اسلامی به عنوان بزرگترین حامی مالی و سیاسی حزب‌الله، باعث می‌شود که این گروه توانایی ایستادن روی پای خود را از دست بدهد، به ویژه اینکه این اواخر صدای اعتراض شیعیان نیز بیشتر شده است.

پیش از این نیز برخی از رسانه‌ها از جمله جروزالم پست خبر داده بودند که گروه‌های فلسطینی وابسته به جمهوری اسلامی، پس از خیزش انقلابی مردم ایران و مشکلات اقتصادی حکومت دچار بحران مالی شده‌اند.

جهان‌نما
۲۴ با فرداد فرحزاد
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید