وقتی تنیس، نور امید نازنین زاغری در انفرادی زندان اوین شد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۸

نازنین زاغری-رتکلیف گفت در زندان اوین در سال۲۰۱۶، با تماشای فینال ویمبلدون که با قهرمانی اندی ماری پایان یافت، به زندگی امیدوار شد. در خرداد۱۳۹۵، پس از چندماه ممنوعیت کتاب و رسانه، به او اجازه دادند ۲شبکه تلویزیونی تماشا کند؛ یکی سریال‌ پخش می‌کرد و دیگری مسابقات #تنیس ویمبلدون.

نازنین زاغری، شهروند ایرانی-بریتانیایی در ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ بعد از شش سال حبس و ممنوع الخروجی در ایران توانست به بریتانیا بازگردد.

خانم زاغری گفته از سلولش در زندان اوین دومین قهرمانی اندی ماری در زمین مرکزی ورزشگاه ویمبلدون را دیده است؛ ورزشگاهی که آن زمان حدود ۵۰۰۰ کیلومتر از آن دور بود: «من همیشه طرفدار پر و پا قرص تو (اندی ماری) بودم اما آن بار از سلول انفرادی‌ام مشغول دیدن مسابقه‌ای بودم که با پیروزی تو تمام شد. از دیدن برد تو از خود بیخود شدم و نمی‌توانم بگویم که چقدر برایم لذت‌بخش بود.»

شش سال بعد و البته ۹ ماه پس از خروج از ایران، اندی ماری مهمان او در برنامه «امروز» رادیو چهار بی‌بی‌سی بود و خاطرات آن روزهای خود را با ستاره تنیس بریتانیا مرور کرد.

نازنین زاغری پس از این که از سلول انفرادی بیرون آمد برای سایر زندانیان از اندی ماری و داستان پیروزی‌اش گفت: «احساس می‌کردم ارتباطی پیش آمده است. احساس می‌کردم فرار کرده‌ام و ناگهان به خانه نزدیک شده بودم.»

ماری هم گفت: «این اتفاق، با فاصله عجیب‌ترین و باورنکردنی‌ترین داستانی بوده است که راجع به یک نفر که بازی من را دیده است، شنیده‌ام.»

اندی ماری که چند سئوال از نازنین زاغری در مورد وضعیت آن زمان او پرسید، می‌گوید اگر خودش در چنین وضعیتی گرفتار بود، «بسیار خشمگین» می‌شد: «دوست داشتم بدانم که تو نسبت به کل ماجرا چه احساسی داشتی. حالا کاملا خوب به نظر می‌رسی اما با خودم فکر می‌کردم که اگر خودم یا یکی از آشنایانم در آن وضعیت گرفتار بود، خیلی عصبانی می‌شدم.»

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید