دروغ فدراسیون شطرنج درباره خادم‌الشریعه؛ تا قبل از برداشتن حجاب امید اول ایران بود

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۷

رئیس فدراسیون #شطرنج درحالی گفته سارا خادم‌الشریعه، استاد بزرگ شطرنج ایران به طور مستقل در مسابقات قزاقستان حاضر شده است که پیش از این همه ارکان فدراسیون او را امید ایران برای کسب مدال طلا در مسابقات مسابقات جهانی قزاقستان می‌دانستند.


حسن تامینی، رئیس فدراسیون شطرنج امروز درواکنش به حضور بدون حجاب سارا خادم‌الشریعه، استاد بزرگ شطرنج ایران در مسابقات قزاقستان گفت: «این شطرنج‌باز به صورت آزاد و با هزینه شخصی در مسابقات سریع جهان که به میزبانی قزاقستان برگزار می‌شود حضور پیدا کرده است. انتظار نداشتیم که این شطرنج‌باز این اقدام را انجام دهد چون در مسابقات قبل با رعایت موازین شرکت کرده بود.»

درحالی رئیس فدراسیون شطرنج مسئولیت دختر ملی‌پوش ایران را از سر باز کرده است که شادی پریدر، نایب رئیس فدراسیون شطرنج ۲۶ آذر، سارا خادم الشریعه را یکی از امیدهای ایران برای کسب مدال طلا در این مسابقات عنوان کرده بود و ابراز خوشحالی از بازگشت خادم‌الشریعه به تیم ایران گفته بود: «این بانو سابقه کسب یک طلا و دو نقره را در کارنامه خود دارد که پس از دوری یک سال و نیمه تیم ملی را در این مسابقات همراهی می‌کند.»

از سوی دیگر در جدول مسابقات هم نام سارا خادم‌الشریعه به عنوان عضوی از تیم ملی شطرنج ایران حضور دارد.

همچنین دو روز پیش در خبری که از افتتاحیه این مسابقات روی خروجی ایسنا منتشر شد و هنوز تغییر نکرده، آمد: «سارا خادم الشریعه ملی‌پوش شطرنج ایران پس از مدت‌ها قرار است در این مسابقات شرکت کند. بانوی ملی‌پوش ایران در دو بخش سریع و برق آسا می‌بایست به مصاف حریفان خود برود.»

نکته اینکه عین همین جملات با تاکید بر «بازگشت خادم‌الشریعه پس از مدت‌ها» در سایت کمیته ملی المپیک تکرار شده است. کمیته ملی المپیک خبر مسابقات شطرنج را با تیتر «با حضور ۵ ملی پوش کشورمان؛ مسابقات شطرنج سریع و برق‌آسای جهان آغاز شد» منتشر کرده است. همان تیمی که از مدتها پیش گفته شده بود در مسابقات قزاقستان شرکت می‌کنند؛ پرهام مقصودلو، سارا خادم الشریعه، احسان قائم مقامی، پویا ایدنی و بردیا دانشور.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
تیتر اول
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید