تشکیل اتاق عملیات قاچاق مواد مخدر از سوی حزب‌الله لبنان در سوریه برای انتقال مواد به اردن

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۷

سایت سوری «تجمع احرار حوران»، در گزارشی به نقل از منابع خود، از تشکیل یک اتاق عملیات در سوریه برای قاچاق مواد مخدر به اردن خبر داد.

بر اساس این گزارش، در این اتاق، عملیات قاچاق را سه نفر از عناصر حزب‌الله لبنان از درون کارخانه تصفیه آب در نزدیکی شهرک «خراب الشحم» در غرب درعای سوریه اداره می‌کنند.

منابع این گزارش گفته‌اند که رهبران حزب‌الله تقریبا از یک ماه پیش در منطقه حضور دارند و فعالیت‌های خود را بر توسعه طرح‌ها، تعیین مقادیر و روش‌های قاچاق متمرکز کرده‌اند.

این منابع افزودند که در این زمینه، معمولا هماهنگی با گروه‌های محلی از جمله گروه «مصطفی قاسم المسالمه»، یکی از رهبران نیروهای امنیتی وابسته به شبه‌نظامیان بشار اسد صورت می‌گیرد.

المسالمه محموله‌های قاچاق را از منطقه درعا به مرز سوریه و اردن منتقل می‌کند.

این سایت گزارش داد که المسالمه اخیرا با فراهم کردن یک دستگاه تولید کپتاگون در یکی از مقرهای نزدیک گمرک درعا، خود نیز برای تهیه این ماده مخدر اقدام می‌کند.

این گزارش در حالی منتشر شد که چند روز پیش دولت اردن از ناکام گذاشتن علمیات قاچاق یک محموله قرص مواد مخدر کپتاگون به این کشور خبر داد.

گفتنی است که جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا، در روزهای گذشته و پس از موافقت کنگره این کشور، قانون مبارزه با تولید کپتاگون از سوی شبه نظامیان رژیم بشار اسد در سوریه را امضا کرده است.

خبرها
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید