سر داده شدن شعار «مرگ بر جمهوری اعدامی» توسط زنان و مردان زاهدانی در یک جمعه اعتراضی دیگر

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۲۵

اعتراضات مردمی در زاهدان در حالی به یازدهمین هفته خود رسید که صدها نفر از زنان و مردان، پس از نماز جمعه این شهر با سر دادن شعارهایی چون «‌مرگ بر جمهوری اعدامی» به خیابان آمدند. در شهرهای دیگر استان سیستان و بلوچستان همچون راسک هم معترضان علیه جمهوری اسلامی شعار دادند.

معترضان در استان سیستان و ‌بلوچستان از زمان جمعه خونین زاهدان در روز هشتم مهر، تا امروز (۲۵ آذر) هر جمعه به خیابان‌ها آمده‌اند. اعتراضاتی که با وجود تلاش نیروهای امنیتی برای سرکوب مردم و کشته شدن بیش از ۱۲۸ نفر، همچنان ادامه دارد.

زاهدان

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال حضور معترضان را پس از نماز جمعه زاهدان در خیابان‌های این شهر نشان می‌دهد. آنان شعارهایی از جمله «کردستان، زاهدان، چشم و چراغ ایران» سر دادند.

زنان این شهر هم در تجمع اعتراضی، با طناب داری بر گردن به نشانه مخالفت با اعدام معترضان، شعارهایی چون «مرگ بر حکومت بچه‌کش» و «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

ویدیو‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند شمار زیادی از مردم با برگزاری تجمعی خیابانی شعار «‌مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» سر دادند.

در ویدیویی دیگر، دیده می‌شود که معترضان دست در دست هم، علیه علی خامنه‌ای شعار می‌دهند.

این معترضان همچنین در تجمع خود شعار دادند: «مثل شهید یاسرم، برای مرگ حاضرم ...»

«این ملت آزادی می‌خواد، کشور آبادی می‌خواد» و «بسیجی سپاهی داعش ما شمایی» از دیگر شعارهای زنان و مردان زاهدان در تجمع اعتراضی‌شان بود.

ویدیو‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال همچنین نشان می‌دهند که مردم در واکنش به اعدام‌ها شعار «‌مرگ بر جمهوری اعدامی» سر دادند.

بر اساس تصاویر منتشر شده، یکی از شرکت‌کنندگان در تجمع زاهدان پلاکاردی در دست داشت که روی آن نوشته شده بود: «‌بلوچستان همان‌ جایی است که با قدرت زلزله ۷/۸ ریشتر نلرزید، حالا شما با توپ و تانک بیا!»

راسک

مردم راسک هم پس از نماز جمعه در حمایت از مولوی عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت اهل سنت راسک راهپیمایی کردند.

مولوی فتحی محمد نقشبندی، امام جمعه اهل سنت راسک، خبر داد که تلفن‌ همراه مولوی عبدالغفار نقشبندی، پسر او و امام جمعه موقت اهل سنت این شهر، پس از عزیمت به مشهد خاموش است و خبری از او ندارد.

عبدالغفار نقشبندی به دلیل تایید خبر تعرض جنسی یک فرمانده انتظامی در چابهار به یک دختر بلوچ، به دادگاه ویژه روحانیت مشهد احضار شده بود.

جمعه‌های اعتراض سیستان و بلوچستان با وجود تلاش جمهوری اسلامی برای خاتمه دادن به اعتراضات از راه‌های مختلفی چون سرکوب، تهدید، ارعاب و تطمیع خانواده جان‌باختگان جمعه خونین و ائمه جماعات این استان از جمله عبدالحمید اسماعیل‌زهی، همچنان ادامه دارد.

جمعه هفته گذشته هم صدها شهروند زاهدان از جمله زنان با سر دادن شعارهایی چون «تجاوز، جنایت، مرگ بر این ولایت» و اعتراض به اعدام معترضان، به خیابان آمده بودند.

همچنین مردم معترض این شهر، پرچم‌های سه رنگ ایران را بدون نشان جمهوری اسلامی و با شعارهای «زن زندگی آزادی»‌ با خود در خیابان حمل کردند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
تیتر اول
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید