حمایت دانشجویان از یکدیگر ادامه دارد؛ تجمع‌های اعتراضی در دانشگاه‌های علامه و صنعتی اصفهان

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۰

دانشجویان دانشگاه علامه در تهران در اعتراض به ممنوع‌الورودی دانشجویان تعلیقی تجمع کردند و همزمان تجمع دیگری در دانشگاه صنعتی اصفهان در اعتراض به آتش‌سوزی در دانشکده شیمی این دانشگاه و کشته شدن یک دانشجو در این حادثه برگزار شد.

به گزارش شوراهای صنفی دانشجویان، رییس حراست دانشگاه علامه روز یکشنبه ۲۰ آذر با یکی از دانشجویانی که در تجمع اعتراضی دانشکده ادبیات این دانشگاه شرکت کرده بود، برخورد فیزیکی کرد.

همچنین بر اساس این گزارش، چند نیروی لباس شخصی در دانشکده ادبیات دانشگاه علامه حضور داشتند و دانشجویان دانشکده ادبیات دانشگاه علامه در اعتراض به اقدام رییس حراست و حضور نیروهای لباس شخصی شعار «بی‌شرف، بی شرف» سر دادند.

شوراهای صنفی دانشجویان اضافه کرد که نیروهای امنیتی نیز برای تهدید دانشجویان مقابل در دانشگاه حضور یافتند.

همزمان در اصفهان، دانشجویان دانشگاه صنعتی این شهر در اعتراض به آتش‌سوزی شامگاه شنبه در دانشکده شیمی این دانشگاه و کشته شدن حسین مرادی، دانشجوی دکترای شیمی در این حادثه، تجمع کردند.

دانشجویان در این تجمع اعلام کردند که پیشتر بارها درباره ایمن نبودن این آزمایشگاه هشدار داده بودند. آنان برای ادای احترام به دانشجوی جان باخته، روی پله‌های ورودی دانشکده شیمی گل قرار دادند.

بر اساس گزارش‌ها، این آزمایشگاه به سیستم اطفای حریق و ایمن‌سازی‌های استاندارد مجهز نبوده است.

در دیگر نقاط ایران نیز، دانشجویان دانشگاه دامغان در اعتراض به اعدام محسن شکاری طناب‌های دار را بر درخت‌های دانشگاه آویزان کردند.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - روزنامه‌های مشروطه
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید