ادامه خیزش انقلابی و اعتراض به اعدام محسن شکاری؛ مردم تهران و کرج شبانه به خیابان آمدند

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۱۸

همزمان با اعدام محسن شکاری، جوان معترض ۲۳ ساله، شامگاه پنج‌شنبه ۱۷ آذر مردم در محله‌های مختلف تهران و کرج به خیابان آمدند. معترضان در این تجمعات شعارهایی چون «محسن‌مون رو بردن، جنازه‌ش رو آوردن» سر دادند.

همچون سه ماه گذشته، در شامگاه ۱۷ آذر نیز تجمعاتی در نقاط مختلف ایران برگزار شد و مردم معترض با شعار «سرنگونی نظام» به خیابان آمدند.

ویدیوی اختصاصی فرستاده‌ شده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد سرکوب‌گران به شهرک اکباتان تهران حمله کرده و علاوه بر شلیک مستقیم به خانه‌های مردم، فحاشی نیز کردند.

این در حالی است که معترضان در این منطقه از تهران، شبانه تجمع کرده و شعار «حکومت بچه‌کش نمی‌خوایم نمی‌خوایم» سر دادند.

همچنین ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد ساکنان این شهرک در اعتراض به اعدام محسن شکاری شعارهای ضد‌حکومتی از جمله «از زاهدان تا تهران، خونین تمام ایران» سر دادند.

در شهرک چیتگر تهران نیز معترضان به یاد محسن شکاری تجمع کردند و شعار دادند: «ملت چرا نشستی، منجی خود تو هستی ...»

بر اساس ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال، مردم در این تجمع شبانه در اعتراض به اعدام محسن شکاری، شعارهایی چون «محسن‌مون رو بردن، جنازه‌ش رو آوردن» سر دادند.

در پی حضور معترضان به اعدام محسن شکاری در خیابان ستارخان تهران برای برگزاری تجمع، یکی از مخاطبان ایران‌اینترنشنال با ارسال ویدیویی از این منطقه گفت نیروهای سرکوب‌گر به عابران پیاده و خودروهای رهگذر شلیک کردند.

یکی دیگر از مخاطبان ایران‌اینترنشنال نیز در ویدیوی ارسالی گفته است نیروهای سرکوب‌گر برای جلوگیری از تجمع معترضان، با باتوم و گاز اشک‌آور به آنها حمله کردند.

این در حالی است که شامگاه پنج‌شنبه، گروهی از معترضان با شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «می‌کشم، می‌کشم، آنکه برادرم کشت» در ستارخان تجمع کردند.

همچنین ویدیوی منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد گروهی از مردم در ستارخان در اعتراض به اعدام محسن شکاری به دلیل «بستن خیابان ستارخان»، شعار دادند: «محسن ما رو بردن، جنازه‌ش رو آوردن ...»

مردم معترض در ستارخان همچنین در تجمع شبانه خود شعار «آزادی آزادی آزادی» سر دادند.

ویدیوی دریافتی از شهرک آپادانا نشان می‌دهد مردم این منطقه هم شعارهای شبانه همچون «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

بر اساس ویدیوی فرستاده‌ شده به ایران‌اینترنشنال، در محله تهرانسر تهران هم گروهی از مردم شعارهای شبانه همچون «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

مردم معترض در تهرانپارس به یاد محسن شکاری، از پشت پنجره‌ها شعار دادند: «محسن ما رو بردن، جنازه‌شو آوردن ...»

در مهرشهر کرج هم بر اساس ویدیوی فرستاده‌شده به ایران‌اینترنشنال، مردم معترض شعارهای شبانه‌ای همچون «جمهوری اسلامی نمی‌خوایم نمی‌خوایم» و «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

در یزد نیز جوانان معترض برای حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران یک پایگاه بسیج را در این شهر به آتش کشیدند.

بر اساس ویدیوی ارسال‌ شده به ایران‌اینترنشنال، معترضان مرودشتی در پاسخ به اعدام محسن شکاری و نیز کشته‌شدن آرمان عمادی به دست سرکوب‌گران، یک بنر حکومتی را در این شهر به آتش کشیدند.

روز گذشته (پنج‌شنبه) همچنین گروهی از پزشکان در اعتراض به حکم اعدام حمید قره‌حسنلو، پزشک زندانی، مقابل زندان اوین با پلاکاردهای «نه به اعدام» تجمع کردند.

با گذشت سه ماه از خیزش انقلابی مردم ایران، تجمعات شبانه در کنار اعتراضات خیابانی، تحصن‌های دانشجویی و اعتصابات همچنان ادامه دارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد
خبرها
خبر ورزشی

شنیداری

پادکست‌ها