۳۳۹ میلیون نفر در جهان نیازمند کمک‌های اضطراری‌اند؛ افزایش ۶۵ میلیونی نیازمندان در یک سال

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۰

آژانس امداد و کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد اعلام کرد ۳۳۹ میلیون نفر در جهان نیازمند کمک‌های اضطراری هستند که این رقم نسبت به سال گذشته ۶۵ میلیون نفر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، برای ارائه کمک‌های اولیه به این افراد حدود ۵۰ میلیون یورو نیاز است که این رقم ۲۵ درصد بیشتر از پیش‌بینی یک سال قبل است.

مارتین گریفیتس، هماهنگ کننده امداد اضطراری سازمان ملل، حمله روسیه به اوکراین، سیل در پاکستان و خشکسالی‌ها را از جمله دلایل افزایش نیاز به کمک‌های اضطراری ذکر کرد.

او اعلام کرد که نیاز مالی به ویژه در افغانستان، یمن و اتیوپی بسیار زیاد است و در هر یک از این کشورها ۲۵ میلیون نفر به این کمک‌ها نیاز دارند.

هماهنگ کننده امداد اضطراری سازمان ملل پیش‌بینی کرد که امسال حداقل ۲۲۲ میلیون نفر در ۵۳ کشور بدون غذای کافی باشند و احتمال مرگ ۴۵ میلیون نفر از آنان وجود دارد.

مارتین گریفیتس در تابستان نیز گفته بود: «در بیش از ۴۰ سال کار بشردوستانه به یاد ندارم جهان تا بدین اندازه غرق در مشکل باشد. جهانی که نیازی مبرم به اقدام برای حل مشکلات دارد.»

در همین حال آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، در خرداد ماه گفته بود که ۷۵۰ هزار نفر در اتیوپی، یمن، سودان جنوبی، سومالی و افغانستان با خطر گرسنگی و مرگ مواجه هستند.

او تاکید کرده بود که ناامنی حاد غذایی به بالاترین حد خود رسیده است.

پیش از این نیز مقامات سازمان ملل از افزایش بحران غذایی پس از حمله روسیه به اوکراین ابراز نگرانی کرده بودند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید