سنتکام: دو راکت به پایگاه نظامی آمریکا در حسکه سوریه شلیک شد اما آسیب جانی به بار نیامد

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۵

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، اعلام کرد دو راکت به پایگاه نظامیان آمریکایی در الشدادی حسکه سوریه در نزدیکی مرز با عراق شلیک شد، اما خسارت و آسیب جانی به بار نیامد.

سنتکام هشدار داد این حمله‌ها غیرنظامیان، نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش و ثبات و امنیت سوریه و منطقه را مورد تهدید قرار می‌دهند.

سنتکام خاطرنشان کرد نیروهای دموکراتیک سوریه از محل شلیک راکت‌ها بازدید کرده‌اند و یک راکت شلیک نشده دیگر را نیز در محل یافته‌اند.

پیش‌تر در روز جمعه، گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی از شنیده شدن صدای انفجار در اطراف پایگاه نظامیان آمریکایی در الشدادی حسکه سوریه در نزدیکی مرز با عراق خبر دادند.

صابرین نیوز، وابسته به نیروهای تحت حمایت ایران در عراق، گفت این پایگاه آمریکایی هدف حمله چهار راکت قرار گرفت.

این در حالی است که، دیده‌بان حقوق بشر سوریه پنج‌شنبه اعلام کرد نیروهای رژیم بشار اسد و شبه‌نظامیان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مانور نظامی گسترده‌ای در شرق سوریه و در نزدیکی پایگاه آمریکا در التنف برگزار کردند.

بر اساس گزارش این سازمان غیردولتی مستقر در بریتانیا، این نیروها تمرین‌های مشترک شبانه خود را با سلاح‌های سنگین انجام دادند تا توانایی‌های خود را افزایش دهند.

حدود یک ماه پیش از آن نیز فعالان دیده‌بان حقوق بشر سوریه از انفجارهای مهیب در منطقه پالمیرا در حومه شرقی حمص به دلیل تمرینات نظامی نیروهای تحت حمایت جمهوری اسلامی و حزب‌الله در پایگاه هوایی نظامی پالمیرا خبر دادند.

این منطقه از سوریه تاکنون بارها صحنه درگیری نیروهای تحت حمایت ایران و نیروهای آمریکایی بوده است.

اوایل شهریور ماه، ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، سنتکام، اعلام کرد در حمله‌های راکتی شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه، سه نیروی آمریکایی به صورت جزیی مجروح شدند و دو یا سه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران نیز در حمله‌های آمریکا کشته شدند.

پربیننده‌ترین‌ها

بررسی بازارها
هت‌تریک با مزدک میرزایی
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید