یک فرمانده سابق سپاه استقرار نیروهای جمهوری اسلامی در مرز با اقلیم کردستان را تایید کرد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۲

پس از انتشار گزارش ایران‌اینترنشنال درباره استقرار تعداد قابل توجهی از نیروهای جمهوری اسلامی در مرز با اقلیم کردستان عراق، محمد کوثری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و از فرماندهان سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعزام نیروی زمینی این نهاد به غرب کشور را تایید کرد.

پیش از این یک افسر نیروی مرزبانی اقلیم کردستان عراق به ایران‌اینترنشنال گفته بود سپاه پاسداران با بستن گذرگاه مرزی حاج عمران، اقدام به استقرار تعداد قابل توجهی نیرو با سلاح سنگین و نیمه سنگین، با هدف حمله زمینی به خاک اقلیم کردستان کرده است.

در همین حال محمد اسماعیل کوثری، نماینده تهران در مجلس و از فرماندهان سابق سپاه پاسداران گفت که «نیروی زمینی به غرب کشور فرستاده شد» تا بر «کومله، پژاک و دموکرات غلبه پیدا کند.»

پس از خیزش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران در چندین مرحله با موشک و پهپاد هم به مواضع احزاب کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق حمله کرده است.

روز سه‌شنبه اول آذر ماه نیز سپاه پاسداران به مرکز حزب آزادی کردستان در حومه کرکوک حمله کرد.

این در حالی است که جامعه جهانی این حملات سپاه پاسداران را شدیدا محکوم کرده است.

آمریکا و اتحادیه اروپا نیز حملات مجدد سپاه پاسداران به اقلیم کردستان عراق را شدیدا محکوم کرده و آن نقض استقلال و یکپارچگی سرزمینی عراق خوانده‌اند.

از سوی دیگر سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد آنتونیو گوترش، دبیر کل این سازمان، از بمباران اقلیم کردستان عراق از جمله بمباران مناطق غیرنظامی، ابراز نگرانی کرده است.

پیشتر یک منبع مطلع به خبرنگار ایران‌اینترنشنال گفته بود اسماعیل قاآنی، فرمانده سپاه قدس، از طریق رییس‌جمهوری عراق پیامی درباره حضور احزاب مخالف کرد ایرانی به مسعود بارزانی، رهبر حزب دموکرات کردستان عراق فرستاده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
صفحه یک
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.