آمریکا ۱۳ شرکت را در ارتباط با فروش محصولات نفت و پتروشیمی ایران تحریم کرد

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۲۷

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که این کشور ۱۳ شرکت‌ را در چین، امارات و هنگ‌کنگ را که در فروش محصولات نفتی و پتروشیمی ایران نقش داشته‌اند تحریم کرد.

طبق بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، این ۱۳ شرکت در فروش صدها میلیون دلار محصولات نفتی و پتروشیمی ایران به خریداران در شرق آسیا نقش داشته‌اند.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، با اشاره به شیوه‌های پیچیده‌ای که ایران در دور زدن تحریم‌ها برای فروش محصولات نفتی و پتروشیمی به کار می‌گیرد، بر ادامه اعمال تحریم‌ها علیه کسانی که در فروش این محصولات نقش دارند تاکید کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، نیز با اشاره به دور جدید تحریم‌های وزارت خزانه‌داری این کشور در ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران، تاکید کرد واشینگتن با هر تلاشی برای دور زدن تحریم‌های جمهوری اسلامی مقابله خواهد کرد.

جمعه ۱۳ آبان نیز، وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم اعضای یک شبکه بین‌المللی قاچاق نفت، شامل ده‌ها شخص، شرکت و نفتکش را که برای نیروی قدس سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان ایجاد درآمد کرده، خبر داد.

این تحریم‌ها علاوه بر چند شخص، چندین شرکت را در ایران، سوییس، امارات متحده عربی، سنگاپور، ترکیه و جزایر مارشال هدف قرار داد. به موجب این تحریم‌ها، دارایی‌های اشخاص و شرکت‌های تحریم شده در آمریکا مسدود شده و معامله با آنها ممنوع است.

تحریم‌های جدید آمریکا در حالی اعمال می‌شوند که مذاکرات برای احیای برجام در حالت بلاتکلیفی قرار دارد و در پی شدت گرفتن خیزش سراسری مردم ایران، مقام‌های آمریکا نیز اعلام کرده‌اند که فعلا احیای برجام را در دستور کار ندارند و تمرکز آنها بر اعتراضات سراسری در ایران است.

تازه‌ترین خبرها

اخبار
جام جهانی با مردم
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید