تحقیق درباره توده‌ متراکم ابری «گاز متان» در تهران همزمان با کنفرانس تغییرات آب‌ و هوایی

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۸

همزمان با کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در مصر و اطلاعات منتشر شده درباره توده‌ متراکم ابری «گاز متان» در نزدیکی خطوط لوله‌ گاز ایران، نایب رییس شورای شهر تهران از تحقیق درباره توده ابر متان در جنوب این شهر خبر داد.

اطلاعات ماهواره‌ای حاکی از وجود چندین توده‌ متراکم ابری «گاز متان» در نزدیکی خطوط لوله‌ گاز ایران است.

بلومبرگ با انتشار تصاویر ماهواره‌ای نوشت که داده‌های ماهواره‌ای با وضوح بالا انتشار متان در ایران را تایید می‌کنند که به صنایع نفت و گاز ایران مرتبط است.

تنها ۳۰ شرکت، تولید کننده حدود نیمی از گازهای گلخانه‌ای جهان در بخش انرژی هستند و شرکت ملی نفت ایران در صدر لیست قرار دارد.

ایران معاهده کاهش گازهای متن را امضا نکرده است.

بیست و هفتمین نشست آب و هوایی سازمان ملل متحد، از روز یک‌شنبه ۱۵ آبان در شرم‌الشیخ مصر افتتاح شد.

پیش از این اعلام شده بود علی سلاجقه، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، ۲۳ تا ۲۵ آبان در نشست وزرا برای ارائه بیانیه ملی و همچنین انجام دیدارهای دوجانبه با وزیران کشورهای همسایه و روسای سازمان‌های بین‌المللی در این نشست شرکت خواهد کرد.

در روزهای گذشته گزارش ناسا درباره ابر متان در جنوب تهران واکنش مقام‌های شهرداری تهران را به دنبال داشت.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران، گفته بود: «گزارش ناسا برای ما اعتبار ندارد. تیم دانشگاهی تشکیل شده تا موضوع رابررسی کند و تا به حال شرایطی که ادعای ناسا را تایید کند، پیدا نکردیم.»

در همین حال پرویز سروری، نایب رییس شورای شهر تهران گفت: «تیم دانشگاهی تشکیل شده تا موضوع را بررسی کند و تا به حال شرایطی که ادعای ناسا را تایید کند پیدا نکردیم اما چون شائبه برای مردم ایجاد شده، موارد را بررسی و نتایج را اعلام خواهیم کرد.»

بر اساس این گزارش یک توده متان به طول حدود پنج کیلومتر بر سر مرکز دفن زباله‌ها در جنوب تهران شناسایی شده است.

خبر ورزشی
پوشش ویژه
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید