فایق مام قادری، شهروند مهابادی بر اثر جراحات ناشی از گلوله نیروهای سپاه پاسداران جان باخت

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۸

بر اساس گزارش شاهدان عینی و منابع نزدیک به خانواده فایق مام قادری، این شهروند مهابادی که روز ۲۳ مهر ماه به ضرب گلوله نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شدت زخمی شده بود، روز چهارشنبه ۱۸ آبان، پس از گذراندن ۲۵ روز در کما، در بیمارستانی در ارومیه جان باخت.

مام قادری ۳۷ سال سن داشت و پدر یک پسر ۱۳ ساله به نام آژوان و یک دختر هفت ساله به نام آوان بود.

بر اساس گزارش رسیده به ایران‌ایرنتنشنال، خانواده فایق مام قادری با او تماس می‌گیرند و به او خبر می‌دهند که نیروهای سپاه پاسداران قصد دارند «دنا»، برادر کوچک فایق را بازداشت کنند.

فایق همراه با یکی از دوستانش به نام مسعود فرج‌زاده، سوار ماشین شخصی می‌شوند و به سمت خانه حرکت می‌کنند اما نیروهای سپاه پاسداران در نزدیکی منزل او به خودرویشان ایست می‌دهند و قبل از آن‌که او تصمیمی بگیرد، ماموران ماشین را به رگبار می‌بندند.

بر اساس اظهارات شاهدان عینی، در این میان هشت گلوله جنگی به فایق اصابت کرده است. دو گلوله به سر او، دو گلوله به ناحیه پشت، دو گلوله به دست و دو گلوله هم به پایش اصابت کرده است.

بعد از این رویداد، نیروهای سپاه هر دو سرنشین زخمی خودرو یعنی مام قادری و فرج‌زاده را به یک خودروی آبی‌رنگ حمل زباله می‌اندازند و از صحنه دور می‌کنند.

مسعود فرج‌زاده نیز همچنان وضعیت وخیمی دارد و در بیمارستان تحت مراقبت است.

نیروهای سپاه پاسداران خانواده مام‌ قادری را تحت فشار قرار داده‌اند که تشییع‌ جنازه بدون حضور مردم و با حضور نیروهای سرکوب برگزار شود.

دنا مام‌ قادری، برادر فایق نیز همان شب بازداشت و بعد از چند روز با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید