مردم مریوان در اعتراض به کشته شدن نسرین قادری بر اثر ضربات باتوم اعتصاب و تجمع کردند

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۵

پس از گزارش‌ها درباره کشته شدن نسرین (ئه سرین) قادری در تهران بر اثر ضربات باتوم و خاکسپاری او در مریوان، زادگاهش، مردم این شهر اعتصاب و تجمع کردند و تعدادی از خیابان‌ها را بستند.

بر اساس گزارش‌ها و ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، مردم در مریوان شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند و در خیابان‌ها آتش روشن کرده‌اند. همچنین نیروهای امنیتی به سمت مردم گلوله و گاز اشک‌آور شلیک کردند و مردم در مقابل نیروهای امنیتی مقاومت می‌کنند.

نسرین (ئه سرین) قادری روز شنبه و چند روز پس از آن که در تهران بر اثر ضربات باتوم به کما رفت، جان باخت.

پس از جان باختن او، مقامات امنیتی به همراه امام جمعه مریوان به خانه پدری و مادری نسرین (ئه سرین) قادری رفتند و نزدیکان این خانواده را وادار کردند خانه آنان را ترک کنند.

پیکر نسرین نیز با حضور گسترده نیروهای امنیتی در مریوان به خاک سپرده شد و ماموران امنیتی همچنان خانه خانواده او در مریوان را محاصره کرده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایرنا، کشته شدن نسرین بر اثر ضربات باتوم را تکذیب کرد و نوشت که او «زندگی عادی» خود را سپری کرده «ولی ارتباطش با خانواده قطع می‌شود.»

این خبرگزاری اعلام کرد که پس از بی خبری ازنسرین، داماد خانواده قادری پس از مراجعه به محل سکونت او، در خانه را شکسته و با پیکر بی‌جان او روبه‌رو می‌شود.

خبرگزاری تسنیم نیز اعترافات اجباری از احمد قادری، پدر نسرین قادری را پخش کرده که در آن می‌گوید: «دخترم تشنج داشت و به آنفلوآنزا هم مبتلا شده بود و شب همان روزی که فوت کرد، برادرش تا ۱۲ شب پیش او بود اما ساعت ۱۲ روز بعد به تماس‌ها پاسخ نداد.»

این خبرگزاری نوشت که نسرین قادری ۳۵ ساله و اهل مریوان است که در شهریار تهران سکونت داشت.

نهادهای حکومتی پیش از این ضمن تکذیب ضرب و جرج مهسا امینی دلیل جان باختن او را «بیماری زمینه‌ای» ذکر کرده بودند.

جهان‌نما
تیتر اول
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید