قیمت دلار با رکوردشکنی دوباره در روز چهارشنبه به بیش از ۳۴ هزار و ۳۰۰ تومان رسید

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۱

در ادامه روند افزایشی قیمت‌ها و ثبت رکوردهای جدید در بازار ارز تهران، روز چهارشنبه ۱۱ آبان قیمت دلار در بازار آزاد با افزایش ۵۰۰ تومانی نسبت به سه‌شنبه، از ۳۴ هزار و ۳۰۰ تومان بالاتر رفت.

بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال، روز چهارشنبه پس از رکورد‌شکنی دوباره قیمت دلار، صف‌های طولانی برای خرید دلار در مقابل صرافی‌ها در شماری از شهرها از جمله تهران و مشهد تشکیل شد.

بازار ارز ایران از چند روز گذشته و همزمان با تداوم خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی و تاکید مقام‌های غربی بر متوقف شدن مذاکرات احیای برجام، متلاطم شده است.

روز سه‌شنبه نیز قیمت دلار در بازار آزاد تهران، با گذر از رقم ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان، رکورد تاریخی جدیدی ثبت کرد.

روند صعودی قیمت دلار در روزهای اخیر به گونه‌ای بوده که قیمت آن طی ۱۰ روز اخیر تفاوت فاحشی داشته است.

این در حالی است که بانک مرکزی جمهوری اسلامی قیمت دلار رسمی را چهار هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

بر اساس گزارش‌های رسمی بانک مرکزی، خرید و فروش خُرد دلار در بازار نیز روز دوشنبه با رسیدن به بیش از ۱۸ میلیون دلار، بالاترین سطح در یک ماه اخیر را ثبت کرد.

التهاب در بازار دلار ایران در حالی است که روز یک‌شنبه خبر خروج بیش از سه هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه از بازار بورس تهران طی ۱۰ روز قبل از آن منتشر شد.

ظرف سه ماه اخیر، بورس تهران یک‌چهارم ارزش خود را از دست داد و ارزش بازار از شش میلیون و ۱۰۰ هزار، به حدود چهار میلیون و ۶۰۰ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

از طرف دیگر، خروج بیش از سه هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان پول از سوی اشخاص حقیقی، در حالی رقم خورده که مقام‌های اقتصادی دولت و مدیران بازار، انتظار داشتند واکنش سهامداران حقیقی به بسته حمایتی ۱۰ بندی که روز شنبه از سوی دولت اعلام شد، مثبت باشد.

جهان‌نما
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید