نرخ دلار در بازار ارز تهران رکوردی تاریخی ثبت کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۰

همزمان با خیزش انقلابی شهروندان و اعتراضات سراسری در ایران، قیمت دلار در بازار آزاد تهران، با گذر از رقم ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان، رکورد تاریخی جدیدی ثبت کرد.

روند صعودی قیمت دلار در روزهای اخیر ادامه داشته و قیمت آن طی ۱۰ روز اخیر حدود ۷۰۰ تومان افزایش یافته است.

تجارت‌نیوز گزارش داد که قیمت دلار در بازار آزاد ایران در روز سه‌شنبه ۱۰ آبان با ۳۹۰ تومان افزایش به ۳۳هزار و ۷۵۰ تومان رسید.

همچنین بر اساس گزارش این رسانه اقتصادی، در طی معاملات روز سه‌شنبه، ۳۳هزار و ۷۵۰ تومان بیشترین قیمت و ۳۳هزار و ۵۶۰ تومان، کمترین قیمت ثبت شده برای دلار بوده است.

این در حالی است که بانک مرکزی جمهوری اسلامی قیمت دلار رسمی را چهار هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

بر اساس گزارش‌های رسمی بانک مرکزی، خرید و فروش خُرد دلار در بازار نیز روز دوشنبه با رسیدن به بیش از ۱۸ میلیون دلار، بالاترین سطح در یک ماه اخیر را ثبت کرد.

التهاب در بازار دلار ایران در حالی است که روز یک‌شنبه خبر خروج بیش از سه هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه از بازار بورس تهران طی ۱۰ روز قبل از آن منتشر شد.

ظرف سه ماه اخیر، بورس تهران یک‌چهارم ارزش خود را از دست داده و ارزش بازار از شش میلیون و ۱۰۰ هزار، به حدود چهار میلیون و ۶۰۰ هزار میلیارد تومان کاهش یافته است.

از طرف دیگر، خروج بیش از سه هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان پول از سوی اشخاص حقیقی طی ۱۰ روز گذشته از بورس، در حالی رقم خورده که مقام‌های اقتصادی دولت و مدیران بازار انتظار داشتند واکنش سهامداران حقیقی به بسته حمایتی ۱۰ بندی که دیروز از سوی دولت اعلام شد، مثبت باشد.

از سوی دیگر اما افزایش قیمت دلار در ایران در حالی اتفاق افتاده که هیچ چشم‌اندازی برای احیای برجام نیست و مذاکرات در این زمینه متوقف شده است.

اخبار
خبر ورزشی
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید