فرمانده سپاه پاسداران: دیگر به خیابان نیایید

شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۷

در حالی که با وجود تجمع‌های حکومتی و تهدیدهای مقامات حکومت برای پایان دادن به خیزش مردمی کارساز نبوده، فرمانده سپاه پاسداران اعلام کرد که امروز روز پایان اعتراضات است و «دیگر به خیابان نیایید.»

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، با تهدید جوانان و وصل کردن اعتراض‌ها به کشورهای خارجی، گفت: «ما به جوانان و آن عده‌ای که فریب خوردند، می‌گوییم امروز روز پایان اغتشاشات است و دیگر به خیابان نیایند؛ از جان این ملت چه می‌خواهید؟»
او همچنین خطاب به دانشجویان گفت که «دانشگاه را به میدان جنگ آمریکا علیه ملت تبدیل نکنید.»
تهدیدهای فرمانده کل سپاه پاسداران درباره پایان یافتن تجمعات در حالی بیان شده که همزمان با سخنان او دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف تجمع کردند.


در همین حال معترضان در خیابان و در آیین‌های چهلم یا خاکسپاری پیکر افراد کشته‌ شده در اعتراضات سراسری، علیه کلیت جمهوری اسلامی شعار دادند.
پس از خیزش سراسری مردمی در ایران حکومت جمهوری اسلامی سعی کرد که با برگزاری تجمع‌های حکومتی پس از نماز جمعه به اعتراضات پایان دهد اما موفق نشد. در برخی از شهرها نیز به دلیل کم بودن جمعیت، حامیان حکومت امکان برگزاری راهپیمایی را نداشتند و تنها در مساجد مراسم برگزار کردند.
در همین حال برخی از مقامات حکومت از جمله محمد باقر قالیباف، رییس مجلس، دلیل حمله به حرم شاهچراغ را اعتراضات سراسری در ایران دانستند و سعی کردند از این فضا برای سرکوب اعتراضات استفاده کنند.
با این حال، گروهی از مردم و دانشجویان این حمله را به خود حکومت منسوب کردند و شعارهایی از جمله «‌شاهچراغ، جنایت، همه‌اش کار ولایت» و «این نقشه‌‌ها تکراریه، داعش خودش سپاهیه» سر دادند.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
جهان‌نما
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید