شاهزاده رضا پهلوی: عهد ببندیم ایران باردیگر صادرکننده اصول آزادی و حقوق بشر باشد

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۰۶

شاهزاده رضا پهلوی در پیامی ویدیویی با تقدیر از «حماسه» مردم ایران در چهلمین روز خیزش سراسری خود علیه جمهوری اسلامی، از ایرانیان خواست در بزرگداشت کوروش عهد ببندند که کشور خود را بار دیگر به صادرکننده اصول آزادی و حقوق بشر تبدیل کنند.

شاهزاده رضا پهلوی در این پیام گفت: «به عنوان یک ایرانی افتخار می‌کنم که ۲۵ قرن پیش، به دست کوروش کبیر، کشور ما اولین گهواره حقوق بشر در جهان شد. کشوری که متاسفانه امروز سرکردگانش بیشترین عناد را با آزادی و حقوق بشر دارند.»

او افزود: «شما هم‌میهنانم در چهلم انقلاب‌تان حماسه‌ای دیگر آفریدید.بیاییم در بزرگداشت کوروش بزرگ، عهد خودمان را با آینده‌ای روشن و کشوری ببندیم که بار دیگر صادرکننده اصول آزادی و حقوق بشر باشد، و نمونه‌ای برای همه جهانیان.»

در چلمین روز کشته شدن مهسا امینی، خیابان‌های شهرهای مختلف ایران صحنه اعتراضات گسترده مردمی بود.

از سوی دیگر،جوانان محلات تهران با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به چهلم نیکا شاکرمی، نوجوان کشته‌شده در اعتراضات، از مردم خواست از پنجشنبه هرروز ساعت۱۶ به خیابان‌ بیایند.

این گروه با اشاره به نزدیک بودن زادروز کوروش بزرگ نوشت: «هفته دوم آبان را برای آخوندها و مزدورانشان به جهنم تبدیل می‌کنیم.»

سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی اعلام کرد نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در جریان اعتراضات روز چهارشنبه، دست‌کم هشت نفر را در دست‌کم چهار استان کشتند.

خبر ورزشی
۲۴ با فرداد فرحزاد
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید