دو روز از ربوده شدن پیکر رضا حقیقت‌نژاد به دست ماموران امنیتی گذشت؛ خانواده همچنان بی‌خبر

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۵

پس از گذشت دو روز از ربوده شدن پیکر رضا حقیقت‌نژاد، خبرنگار رادیو فردا از فرودگاه شیراز به دنبال انتقال او به ایران برای خاکسپاری در زادگاهش، خانواده‌ او هنوز از وضعیت و مکان پیکرش بی‌اطلاع هستند.

در همین حال بیگم‌جان رئیسی، مادرِ رضا حقیقت‌نژاد، در ویدیویی خواستار رسانده‌ شدن صدایش به تمام مردم کشور شد.

او گفت که پس از خروج پسرش از ایران و در شش سال گذشته او را ندیده و از ابتلایش به سرطان در شش ماه گذشته نیز بی‌اطلاع بوده است.

مادرِ رضا حقیقت‌نژاد اعلام کرد که اینک نیز ماموران امنیتی مانع دسترسی خانواده به پیکر او شده‌اند.

ماموران جسد این روزنامه‌نگار درگذشته را در بدو ورود به فرودگاه شیراز ربودند و مانع دسترسی خانواده به آن شدند.

رضا حقیقت‌نژاد، روزنامه‌نگار زبده رادیو فردا، حدود شش ماه پیش متوجه بیماری سرطان روده بزرگ و متاستاز آن به کبد خود شد و پس از یک دوره معالجه در پراگ را پشت سر گذاشت.

او حدود یک ماه پیش معالجه را در برلین پی گرفت اما با وجود انجام مراحلی از شیمی‌درمانی، نهایتا کبد و کلیه‌های او از کار افتاد و درگذشت.

بر اساس اطلاعات رسیده به ایران‌اینترنشنال، ماموران امنیتی خانواده رضا حقیقت‌نژاد را برای دفن پیکرش در محلی دور از زادگاه او تحت فشار گذاشته‌اند.

خانواده حقیقت‌نژاد اما در مقابل این خواسته مقاومت کرده‌اند و پیکر او همچنان در اختیار نیروهای امنیتی است.

در همین حال جیمی فلای، رییس رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، در بیانیه‌ای اقدام نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در ربودن پیکر رضا حقیقت‌نژاد و آزار و اذیت خانواده او را «شرم آور و نفرت‌انگیز» خواند.

رییس رادیو اروپای آزاد، این روزنامه‌نگار را قهرمان بی‌صداها خواند و تاکید کرد که خانواده او باید بتوانند پیکرش را بدون آزار و اذیت حکومت، به خاک بسپارند.

رضا حقیقت‌نژاد بامداد روز ۲۵ مهر در بیمارستان شاریته برلین درگذشت و با مجوز سفارت جمهوری اسلامی، پیکر او روز سوم آبان برای دفن در ایران به شیراز منتقل شد.

با این حال ماموران جسد او را در بدو ورود به فرودگاه شیراز ربودند و مانع دسترسی خانواده به آن شدند.

جهان‌نما
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید