تجمعات شبانه در اعتراض به تفتیش بدنی و کتک زدن دانش‌آموزان هنرستان صدر تهران

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۲

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، والدین دانش‌آموزان هنرستان صدر تهران در اعتراض به تفتیش بدنی و کتک زدن دانش‌آموزان از سوی مسئولان، مقابل این مدرسه تجمع کردند. معترضان شامگاه دوشنبه در اعتزرا

بر اساس گزارش‌ها در رسانه‌های اجتماعی، یک دانش‌آموز مصدوم و به بیمارستان لقمان تهران منتقل شده است.

گزارش شده که مسئولان مدرسه دانش آموزان را تفتیش بدنی کرده و بعضی از آنها را کتک زده‌اند. در همین حال ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال حاکی از استقرار آمبولانس مقابل این مدرسه است.

فیلم‌هایی نیز از شلیک گاز اشک‌آور در مقابل این هنرستان منتشر شده و خبرگزاری مهر نوشت که ماموران «با گفت‌وگو تجمع‌کنندگان را متفرق» کردند.

این خبرگزاری ضمن تایید تجمع در مقابل این هنرستان اعلام کرد که ماموران یگان ویژه به این مدرسه وارد نشدند و تنها برخی از ماموران برای صحبت با والدین به داخل مدرسه رفتند.

معاون مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش هم در واکنش به این رفتار گفت به دلیل داشتن موبایل و «تاکید مدیر مدرسه برای بازرسی» از آنها تعدادی از دانش‌آموزان و والدین با مدیر مدرسه «درگیر شده‌اند».

او افزود هیچ دانش‌آموزی در این ماجرا فوت نکرده و تعدادی از دانش‌آموزان دچار افت فشار شدند که با حضور نیروهای اورژانس در محل به وضعیت آنها رسیدگی شده است.

نیروی انتظامی نیز گزارش‌ها درباره کتک زدن دانش‌آموزان در هنرستان دخترانه صدر را «شایعات» خواند و ادعا کرد آنچه اتفاق افتاد یک «درگیری میان تعدادی از اراذل و اوباش» در مجاورت این هنرستان بود که عوامل این درگیری بازداشت شدند.

در پی این اقدام و رفتار خشن با دانش‌آموزان، معترضان در خیابان مرتضوی و اطراف هنرستان دخترانه صدر تجمع کردند و علیه علی خامنه‌ای شعار دادند.

بر اساس گزارش‌های رسیده، ماموران امنیتی در اطراف بیمارستان لقمان جایی که دانش‌آموز هنرستان صدر بستری شده، حضور سنگینی دارند.

در هفته‌های گذشته گزارش‌های متعددی از تفتیش دانش‌آموزان در مدارس، بدرفتاری و خشونت با آنها و نیز حضور نیروهای امنیتی و همچنین نیروهای بسیج در مدارس منتشر شده است.

پیشتر، حمله ماموران امنیتی به «دبیرستان دخترانه شاهد - شهید رانی نظام» اردبیل منجر به جان باختن اسرا پناهی شد.

اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال از یک معلم مدرسه شاهد اردبیل حاکی است ضرب و جرح اسرا پناهی به دست ماموران که منجر به انتقالش به بیمارستان و جان‌باختنش شد، مقابل چشم معلمان و دانش‌آموزان مدرسه انجام شده بود.

برادر پناهی که در پی خودکشی بستری شده بود، از بیمارستان مرخص شده است.

بر اساس روایت اولیای یکی از دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه شاهد اردبیل که برای ایران‌اینترنشنال ارسال شده، دانش‌آموزان این مدرسه روز چهارشنبه ۲۰ مهر بر خلاف میل خود برای شرکت در یک راهپیمایی حکومتی برده شدند اما معلمان و دانش‌آموزان، شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

ماموران امنیتی در آن مراسم به دانش‌آموزان حمله کردند و پس از بازگردانده شدن دانش‌آموزان به مدرسه نیز ماموران به مدرسه رفته و دانش‌آموزان را ضرب و جرح کردند.

تازه‌ترین خبرها

پوشش ویژه
پوشش ویژه
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید