سازمان انرژی اتمی ایران: حمله هکرها از یک کشور خارجی مشخص انجام شده است

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۱

سازمان انرژی اتمی ایران هک سامانه ایمیل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی توسط گروه هکری «بلک‌ریوارد» را تایید و بدون آن که از کشور خاصی نام ببرد، اعلام کرد این عملیات سایبری از «مبداء یک کشور خارجی مشخص» صورت گرفته است.

رسانه‌های ایران روز یکشنبه اطلاعیه سازمان انرژی اتمی این کشور را منتشر کردند که در آن «نفوذ به سرور پست الکترونیک» شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی تایید شده و آمده که در نتیجه آن، «محتوای برخی از پست‌های الکترونیکی در فضای مجازی» منتشر شده است.

سازمان انرژی اتمی ایران با این حال این ادعا را مطرح کرد که «محتوای موجود در ایمیل‌های کاربران حاوی پیام‌های فنی و تبادلات معمول و جاری روزمره» بوده است.

این سازمان با تلاش برای کم اهمیت دانستن حمله سایبری به شرکت تابعه خود، اضافه کرد هک این سامانه «به منظور جلب توجه عموم، فضاسازی‌های رسانه‌ای و عملیات روانی بوده» است.

روز شنبه گروه هکری بلک ‌ریوارد،‌ در حمایت از خیزش سراسری ایرانیان علیه جمهوری اسلامی، برخی از داده‌های مربوط به شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران را منتشر کرد.

این گروه یک روز قبل از آن، اعلام کرده بود که سامانه داخلی ایمیل‌های شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران را هک و مقام‌های جمهوری اسلامی را تهدید کرده که اگر بازداشت‌شدگان اعتراضات را آزاد نکنند، اطلاعات آن را منتشر خواهد کرد.

بلک‌ریوارد در بیانیه‌ای نوشت مقام‌های جمهوری اسلامی تنها ۲۴ ساعت فرصت دارند تمام زندانیان سیاسی، عقیدتی و بازداشت‌شدگان اعتراضات را آزاد کنند در غیر این صورت اسنادی را منتشر خواهد کرد که «مقامات جمهوری اسلامی به‌خوبی می‌دانند که چه تاثیری در پروژه هسته‌ای‌ شلخته‌شان خواهد داشت».

اسنادی که از سوی بلک ریوارد منتشر شده، حاوی قراردادهای شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران با شرکای داخلی و خارجی، زمان‌بندی‌های مدیریتی و عملیاتی نیروگاه بوشهر،‌ مشخصات هویتی و فیش‌های حقوقی مهندسان و کارکنان شرکت و پاسپورت و ویزاهای متخصصان ایرانی و روسی نیروگاه بوشهر است.

هک کردن یک شرکت وابسته به سازمان انرژی اتمی ایران در حالی است که هنوز توافقی درباره احیای احتمالی برجام به دست نیامده و کشورهای جهان نگران افزایش فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی هستند.

بلک‌ریوارد در کانال تلگرامش نوشته است: «برخلاف غربی‌ها، اهل لاس زدن با آخوندهای جنایتکار نیستیم و اگه حرفی می‌زنیم ۱۰۰ درصد به آن عمل می‌کنیم.»

جهان‌نما
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید