گروه هکری «بلک‌ریوارد» برخی از اسناد شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران را منتشر کرد

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۳۰

گروه هکری «بلک‌ریوارد» برخی از داده‌های مربوط به شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران را منتشر کرد. به گفته این گروه،‌ اسناد منتشرشده حاوی قراردادها، زمان‌بندی‌های مدیریتی و عملیاتی نیروگاه بوشهر،‌ مشخصات و فیش‌های حقوقی کارکنان و ویزاهای متخصصان ایرانی و روسی نیروگاه بوشهر است.

این گروه یک روز پس از اعلام حمله سایبری به سامانه داخلی ایمیل‌های این شرکت و تعیین ضرب‌الاجل ۲۴ ساعته به جمهوری اسلامی برای آزادی همه‌ی زندانیان سیاسی، عقیدتی و بازداشتی‌های اعتراضات اخیر، حدود ۵۰ گیگابایت از داده‌های هک شده را منتشر کرد. 

بلک‌ریوارد در کانال تلگرامش متنی را منتشر کرد و نوشت: «برخلاف غربی‌ها، اهل لاس زدن با آخوندهای جنایتکار نیستیم و اگه حرفی می‌زنیم ۱۰۰ درصد به آن عمل می‌کنیم.»

به گفته بلک ریوارد اسناد منتشر‌شده دربرگیرنده «مکالمات عمومی و خصوصی ایران با آژانس بین‌المللی اتمی، قراردادها و توافق‌‌نامه‌های توسعه اتمی با شرکای داخلی و خارجی، طرح‌های احداثی و برنامه‌های لجستیک و استراتژیک مرتبط با صنایع اتمی، زمانبندی‌های مدیریتی و عملیاتی بخش‌های مختلف نیروگاه بوشهر، مشخصات هویتی و فیش‌های حقوقی مهندسان و کارکنان شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران، پاسپورت‌‌ها و ویزاهای متخصصان ایرانی و روسی شاغل در نیروگاه بوشهر به همراه جزئیات سفرها و ماموریت‌ها، جزئیات وضعیت عملکرد مقطعی نیروگاه اتمی بوشهر، گزارش‌ها و مستندات فنی و تخصصی به زبان‌های انگلیسی، روسی و فارسی است.»

این گروه همچنین اطلاعات شامل «نسخه خام و بکاپ ۳۲۴ اینباکس مربوط به شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران» را در دسترس عموم قرارداد و از دولت‌ها، سازمان‌ها، محققان و خبرنگاران در سراسر دنیا خواست که آنها را بررسی و صحت‌سنجی کنند.

در ادامه، بلک ریوارد خبر از انتشار «نسخه پاکسازی شده و قابل مشاهده در مرورگر به همراه حدود ۱۰۰ هزار پیام ایمیلی» و «نسخه اسناد و اطلاعات تفکیک و مرتب شده» در آینده نزدیک داد.

این گروه هکری پیشتر اطلاعات مربوط به ایمیل مدیران و کارمندان شبکه پرس تی‌وی متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی را نیز در دسترس عموم قرار داده بود.

این گروه همچنین با ارسال ایمیل به پزشکان شاغل در «سازمان پزشکی قانونی کشور» از آنها درخواست کرد تا «شرافت و اخلاق پزشکی را طریق همکاری با نهادهای امنیتی زیر سوال نبرند.»

از زمان آغاز خیزش سراسری مردم ایران، گروه‌های هکری مختلفی نهادهای جمهوری اسلامی را هدف حمله‌های سایبری خود قرار داده‌اند.

در شب شنبه ۱۶ مهر ماه، گروه «عدالت علی» اخبار ساعت ۹ شب صدا و سیمای جمهوری اسلامی را هک کرد و بر صفحه تلویزیون سراسری تصویر چهار دختر کشته شده همراه با شعار زن زندگی آزادی به نمایش درآمد.

این حمله سایبری در یکی از پربیننده‌ترین بخش‌های خبری و در حالی که گزیده‌ای از سخنرانی علی خامنه‌ای پخش می‌شد، صورت گرفت.

گروه سایبری انانیموس نیز با فرستادن پارازیت روی شبکه‌های صدا و سیما، پخش کانال‌های سراسری را در برخی شهرستان‌ها و روستاهای کوچک ایران با قطع همراه کرد.

جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید