ائتلاف آزادی آنلاین: جمهوری اسلامی باید از مختل کردن اینترنت پرهیز کند

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۲۹

ائتلاف آزادی آنلاین در بیانیه‌ای اقدامات جمهوری اسلامی برای محدود کردن دسترسی به اینترنت درپی اعتراضات سراسری را «به شدت» محکوم کرد و از مقام‌های ایران خواست که از قطع کردن جزئی یا کامل اینترنت و مسدود کردن یا فیلتر کردن سرویس‌ها خودداری کنند.

از سوی دیگر، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، گفت: «در پی اعتراضات ناشی از قتل غم‌انگیز مهسا امینی، دولت ایران همچنان دسترسی به اینترنت را محدود می‌کند. ایالات متحده با پیوستن به بیانیه ائتلاف آزادی آنلاین، از ایران می‌خواهد محدودیت‌ها را بردارد و به حقوق بشر در زمینه دسترسی به اینترنت احترام بگذارد.»

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل، نیز گفت: «حکومت ایران از صدای معترضان مسالمت‌آمیز هراسیده است. به همین دلیل است که آنها به محدودسازی دسترسی به اینترنت ادامه می‌دهند. این غیرقابل پذیرش است. در همراهی با تقاضاها از ایران برای رفع فوری این محدودیت‌ها، به ائتلاف آزادی آنلاین می‌پیوندیم.»

از سوی دیگر ملانی جولی، وزیر خارجه کانادا، میزبان نشست مجازی وزیران خارجه زن از ۱۴ کشور بود تا در این دیدار راه‌های حمایت از زنان ایرانی و خیزش ایرانیان را بررسی کنند.

وزیر خارجه کانادا در این نشست گفت: «کشورهای حامی مردم‌سالاری وظیفه اخلاقی دارند از «زنان بسیار با شهامتی» که در خیابان‌های ایران تظاهرات می‌کنند حمایت کنند.»

جولی افزود: «به تحریم مقام‌ها و نهادهای جمهوری اسلامی که در نقض حقوق بشر در ایران نقش دارند ادامه خواهیم داد.»

در همین حال، شاهزاده رضا پهلوی روز پنج‌شنبه ۲۸ مهر، نشست خبری برگزار کرد. او در این نشست با اشاره به حمایت جهانی از خیزش ایرانیان علیه جمهوری اسلامی گفت که هر کس در صفوف متحد مردم شکاف بیفکند، تنها به ادامه عمر جمهوری اسلامی کمک کرده است.

او با تاکید بر ضرورت تاسیس کمیسیونی برای رسیدگی به جنایات جمهوری اسلامی در شورای حقوق بشر سازمان ملل، از یونیسف خواست تحقیقات ویژه‌ای درباره کشتار کودکان در ایران انجام دهد.

او خطاب به زنانی که در صف اول اعتراضات مردمی در خیابان‌ها حضور دارند، گفت: «می‌خواستند زن برده مرد باشد، اما شما زنان با پشتیبانی مردان، اولین انقلاب زنان را در تاریخ رقم زدید.»

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
پوشش ویژه
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید