تحقیقات غول خودروسازی کره‌ای درباره به کارگیری کودکان در کارخانه‌هایش در آمریکا

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۸

خوزه مونروز، مدیرکل عملیاتی شرکت هیوندای موتور، برترین شرکت خودروسازی در کره جنوبی، اعلام کرد این شرکت در حال بررسی تخلفات مربوط به کار کودکان در کارخانه‌های زنجیره تامین خود در ایالت آلابامای آمریکاست.

یک گزارش تحقیقی رویترز در ماه ژوییه، نشان می‌دهد افراد زیر ۱۸ سال، از جمله یک نوجوان ۱۲ ساله، در یک کارخانه قطعات فلزی تحت کنترل هیوندای در منطقه‌ای در لوورن آلاباما کار می‌کنند.

به دنبال انتشار این گزارش رویترز، وزارت کار این ایالت آمریکا با هماهنگی آژانس‌های فدرال، تحقیق درباره این کارخانه را آغاز کردند.

مقامات سپس تحقیقاتی را در مورد کار کودکان در یک کارخانه دیگر در این ایالت آغاز کردند و کودکان ۱۳ ساله را یافتند که در این کارخانه مشغول به کار بودند.

مدیر کل عملیاتی شرکت هیوندای موتور به رویترز گفت که این شرکت قصد دارد در اسرع وقت روابط خود را با این دو کارخانه تامین‌کننده قطعات شرکت هیوندای قطع کند.
علاوه بر این، به گفته این مقام هیوندای، دستور تحقیقات گسترده‌تری از کل شبکه آمریکایی تامین‌کنندگان قطعات خودرو هیوندای برای کشف تخلفات احتمالی کار و «اطمینان از رعایت این قوانین» صادر شده است.

رویترز نوشت که اظهارات مونروز مهم‌ترین اعتراف علنی مقام‌های هیوندای درباره نقض قوانین کار و نقض حقوق کودکان در کارخانه‌های تابعه این شرکت در آمریکاست.

چندین کارخانه قطعات خودرو که عمدتا متعلق به کره جنوبی هستند، قطعات مورد نیاز کارخانه مونتاژ خودروهای هیوندای را در مونتگومری در ایالت آلاباما تامین می‌کنند.

بر اساس آمارهای شرکت هیوندای، این کارخانه مونتاژ با ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار، نزدیک به نیمی از ۷۳۸ هزار خودرو هیوندای فروخته شده در آمریکا در سال گذشته را عرضه کرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
چشم‌انداز با سیما ثابت
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید