کره شمالی برای دادن «هشدار جدی» به کره جنوبی، منطقه دریایی بین دو کشور را توپ‌باران کرد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۷

ارتش کره جنوبی اعلام کرد کره شمالی در آخرین ساعات سه‌شنبه بیش از ۲۰۰ گلوله توپخانه در سواحل شرقی و غربی خود شلیک کرد. همزمان کره شمالی این اقدام خود را «هشدار جدی» به سئول خواند.

این توپ‌باران پس از آن صورت گرفت که رزمایش‌های نظامی سالانه سئول آغاز شد.

ستاد ارتش کره جنوبی روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد کره شمالی حدود ۱۰۰ گلوله به سمت دریا در سواحل غربی و ۱۵۰ گلوله دیگر در سواحل شرقی خود شلیک کرده است.

بر اساس این گزارش، کره شمالی یک «منطقه حائل» دریایی را هدف قرار داد که طی توافقنامه چهار سال پیش میان دو کشور به منظور جلوگیری از تنش ایجاد شده بود.

سئول از کره جنوبی خواست فورا این اقدامات خود را متوقف کند: «ادامه تحریکات کره شمالی اقداماتی است که صلح و ثبات شبه جزیره کره و جامعه بین‌المللی را تضعیف می‌کند.»

پس از این اعلام کره جنوبی، پیونگ‌یانگ تایید کرد که این گلوله‌ها را برای ارسال «هشدار جدی» به سئول و در واکنش به شلیک «ده‌ها گلوله توپخانه» از سوی کره جنوبی شلیک کرده است.

ستاد ارتش کره شمالی هم در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دشمنان باید فورا به تحریکات بی‌پروای خود که تنش نظامی در منطقه مرزی را تشدید می‌کند، پایان دهند».

رزمایش نظامی کره جنوبی که قرار است روز شنبه به پایان برسد، در حالی برگزار می‌شود که سئول اخیرا رزمایش مشترکی را با ژاپن و آمریکا انجام داده است.

پیونگ‌یانگ به طور چشمگیری پرتاب موشک و رزمایش‌های نظامی خود را در هفته‌های اخیر افزایش داده است.

همچنین سئول و واشینگتن می‌گویند کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، قرار است دستور انجام هفتمین آزمایش هسته‌ای این کشور را هم صادر کند.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید