ازسرگیری تجمع‌های دانشجویی در سراسر ایران؛ حمله نیروهای لباس شخصی به دانشگاه اردبیل

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۵

دانشجویان چند دانشگاه ایران تجمع‌های اعتراضی خود را از سر گرفتند و با خودداری از حضور در کلاس‌های درس، شعارهایی علیه حکومت جمهوری اسلامی سر دادند. گزارش‌ها حاکی از حمله نیروهای لباس شخصی به دانشگاه اردبیل است.

بر اساس گزارش‌ها و ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، روز دوشنبه ۲۵ مهر دانشجویان علوم پزشکی اردبیل برای دومین روز پیاپی در اعتراض به «ضرب و شتم دانشجویان اردبیلی و ریختن خون یکی از آنان و فضای امنیتی و سرکوبگرانه شدید» تجمع کردند.

در ویدیویی که به ایران اینترنشنال رسیده دیده می‌شود که یک مامور لباس‌شخصی به تجمع دانشجویان پزشکی دانشگاه اردبیل حمله می‌کند.

دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر در جنوب ایران، تجمع کردند و شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند.

همزمان دانشجویان دانشگاه آزاد شهرکرد تجمع کردند و شعار «آزادی آزادی» سر دادند. دانشجویان دانشگاه مازندران نیز در محوطه این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

همچنین در ادامه خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی، دانشجویان دانشگاه آزاد نجف‌آباد تجمع کرده و شعار «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» سر دادند.

دانشجویان در دانشگاه هنر اسلامی تبریز تجمع کردند و دانشجویان دانشگاه آزاد شهرکرد هم تجمع کرده و شعار دادند که «اگه یه نفر کشته شه، هزار نفر پشتشه».

این در حالی است که جمهوری اسلامی اعتراض‌ها و انتقادها از سرکوب اعتراضات دانشجویی را محکوم می‌کند.

پس از آن که موسسه تبادلات آکادمیک آلمان سرکوب خشونت‌بار اعتراضات دانشجویان در ایران از جمله در دانشگاه شریف را محکوم کرد، وزارت علوم جمهوری اسلامی شامگاه یکشنبه این موسسه را به «مداخله در امور سیاسی ایران» متهم کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
خبر ورزشی
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید