طبق گزارش‌ها، گروه هکری انانیموس همچنان روی شبکه‌های صدا و سیما پارازیت می‌فرستد

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۱۵

طبق گزارش‌ها در رسانه‌های اجتماعی، گروه سایبری انانیموس به فرستادن پارازیت روی شبکه‌های صدا و سیما ادامه داده و پخش کانال‌های سراسری صدا سیما در برخی شهرستان‌ها و روستاهای کوچک ایران با قطع همراه بوده است.

انانیموس اعلام کرده بود تا وقتی جمهوری اسلامی روی شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان پارازیت بفرستد، این گروه هم روی فرکانس‌های ماهواره‌ای صدا و سیما پارازیت می‌فرستد.

در همین حال، شرکت ماهواره‌ای یوتل‌ست اعلام کرده که حکومت ایران از چهارم مهرماه روی دو ماهواره این شرکت پارازیت ارسال کرده و این اقدام تاثیر مخربی روی مخابره چند کانال تلویزیونی و رادیویی دیجیتالی فارسی‌زبان خارج ایران گذاشته است.

یوتل‌ست از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست تا «فورا و برای همیشه» این پارازیت را متوقف کنند.

پیش تر در روز سه‌شنبه، مدیریت شبکه تلویزیونی ایران‌اینترنشنال در بیانیه‌ای اعلام کرد جمهوری اسلامی در چند روز گذشته بعد از سال‌ها مجددا شروع به ارسال پارازیت مداری روی ماهواره‌های مخابراتی کرده است.

پارازیت مداری، به هدف قراردادن ماهواره‌ای مخابراتی توسط امواجی گفته می‌شود که ارسال تصاویر و اطلاعات از سوی ماهواره‌ها را با اختلال روبرو می‌کند. ارسال پارازیت مداری، خلاف قوانین بین‌المللی است و جمهوری اسلامی از سال ۸۸ به این‌سو، جز مواردی نادر، دست به چنین کاری نزده بود.

دربیانیه ایران‌اینترنشنال آمده است که پارازیت مداری که در روزهای گذشته ماهواره‌های مختلف و به ویژه یوتل‌ست را هدف قرار داده‌اند از محلی در نزدیکی کرج مخابره می‌شود.

در همین حال، گروه سایبری «تپندگان» در حمایت از اعتراض‌ دانشجویان بیش از ۶۰ سایت ایرانی، از جمله سایت جهاد دانشگاهی واحد قم، جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان و معاونت پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی را هک کرد و صفحه‌ اول سایت‌ها را به ویدیویی اعتراضی با ترانه‌ای از شاهین نجفی تغییر داد.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید