مجلس شورای اسلامی به محمدهادی زاهدی‌وفا به عنوان وزیر پیشنهادی کار رای اعتماد نداد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۲

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به محمدهادی زاهدی‌ وفا، وزیر پیشنهادی دولت ابراهیم رئیسی برای وزارت‌خانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی رای اعتماد ندادند.

جلسه بررسی صلاحیت و رای‌گیری برای این گزینه پیشنهادی وزارت، صبح سه‌شنبه ۱۲ مهر با حضور ابراهیم رئیسی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نظام‌الدین موسوی، سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: «مطابق آیین‌نامه داخلی مجلس برای کسب رای اعتماد وزیر پیشنهادی اکثریت مطلق نمایندگان حاضر در صحن ملاک است که بر این مبنی زاهدی‌ وفا موفق به کسب اکثریت آرا نشد.»

علیرضا سلیمی، عضو هیات رییسه مجلس هم به خبرگزاری فارس گفت: «زاهدی وفا با یک رای اختلاف، رای اعتماد مجلس را به دست نیاورد.»

بر این اساس او با ۱۳۶ رای موافق، ۱۲۵ رای مخالف و ۹ رای ممتنع، بنا بر اعلام رییس مجلس گزینه پیشنهادی دولت نتوانست رای اعتماد مجلس را کسب کند.

فتح‌الله توسلی، نماینده مجلس در جلسه بررسی صلاحیت زاهدی‌ وفا گفت که او «سه هزار میلیارد تومان اموال دارد».

حسن لطفی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هم گفت: «بر اساس استعلام انجام شده از وزارت امور خارجه و مراجع امنیتی، مشخص شد که محمدهادی زاهدی‌ وفا، همسر و فرزندانش اقامت دائم یا تابعیت کانادا ندارند.»

اواخر خرداد امسال، حجت عبدالملکی، وزیر وقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی اعلام کرد «به منظور افزایش هماهنگی در دولت» از مقام خود استعفا می‌کند.

اظهار نظر او درباره این‌که «می‌شود با یک میلیون تومان کار تولیدی کرد» با واکنش‌ها و انتقادهای بسیاری روبه‌رو شده بود و البته او در دوران وزارت نیز این گونه سخنان را تکرار کرد.

در پی استعفای عبدالملکی، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت اعلام کرد ابراهیم رئیسی این استعفا را پذیرفته و زاهدی وفا سرپرست وزارت کار شده است.

در دورانی که عبدالملکی وزیر کار بود، اعتراضات صنفی، کارگری و بازنشستگان ایران به طور فزاینده‌ای ادامه یافت و پس از او نیز بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف ایران به برگزاری تجمع و اعتراضات خود ادامه دادند.

ابهام در وضعیت وزارت‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حالی است که زاهدی وفا پیشتر اعلام کرده بود دولت بر اساس پیش‌بینی‌ها در سال جاری ۳۲۵ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
اخبار
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید