اعضای سنای آمریکا به ایران اینترنشنال: با اعتراضات مردم ایران همراهی می‌کنیم

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۷

تعدادی از اعضای جمهوری‌خواه و دموکرات سنای آمریکا در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال ضمن ابراز همبستگی با معترضان ایران، بر لزوم حمایت دولت بایدن از اعتراضات مردم این کشور تاکید کردند.

باب منندز، سناتور دموکرات، به آرش علایی خبرنگار ایران اینترنشنال گفت: «فکر نمی‌کنم آمریکا آماده [سقوط جمهوری اسلامی] باشد. امیدوارم آماده شویم و طرح‌های جایگزین و تعاملات مورد نظر خود را آماده داشته باشیم، زیرا در انقلاب سبز باختیم، و اکنون باید برای این وضعیت آماده باشیم.»

میت رامنی، سناتور جمهوری‌خواه، نیز به ایران اینترنشنال گفت: «قطعا از اعتراضات مردمی در ایران حمایت می‌کنم. فکر نمی‌کنم مذاکره با ایران برای توافق هسته‌ای ایده خوبی باشد. ایران یک بازیگر بد است و ارائه منابع بیشتر به آنها و کاهش تحریم‌ها اشتباه بزرگی خواهد بود.»

مایک راوندز، سناتور جمهوری‌خواه، در مصاحبه‌ای اختصاصی گفت: «ایرانی‌ها قبلا نیز قیام کرده و حکومت خود را تغییر داده‌اند. این یکی از معدود راه‌های ایجاد تغییر واقعی است. اگر مردم بخواهند رژیم را عوض کنند، آمریکا از تصمیم آنها استقبال خواهد کرد، اما ایرانی‌ها تصمیم‌گیرنده نهایی هستند.»

تام تیلیس، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا، نیز در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال با اشاره به تلاش دولت بایدن برای احیای برجام گفت: «اصلا چرا آنها فکر می‌کنند که عاقلانه است به جای ایستادن کنار مردم ایران که خواهان تغییر هستند، کاری انجام ‌دهند که باعث تقویت رهبری [جمهوری اسلامی] شود؟»

تامی تابرویل، سناتور جمهوری‌خواه، نیز در مصاحبه‌ای اختصاصی گفت: «از این که رژیم ایران در حال سرکوب معترضان این کشور است تعجب‌ نمی‌کنم، زیرا آنها دیکتاتور هستند. ما نیاز نداریم به مذاکره با ایران بازگردیم. آنها اکنون مشکلات خود را دارند و باید آنها را حل کنند.»

پت تومی، سناتور جمهوری‌خواه، به ایران اینترنشنال گفت: «دولت بایدن باید با قدرت تمام و به وضوح از معترضان ایران که تنها به دنبال حقوق انسانی اولیه خود هستند حمایت کند. فکر نمی‌کنم بتوان با این رژیم به یک توافق هسته‌ای قابل انجام رسید. با تلاش‌های دولت بایدن در این مورد موافق نیستم.»

کریس ون هولن، سناتور دمکرات، نیز در یک گفت‌وگوی اختصاصی با استقبال از هر گونه اقدام دولت بایدن برای اعمال تحریم‌ علیه عواملی که در سرکوب اعتراض‌های مسالمت‌آمیز دست دارند گفت: «سرکوب وحشیانه جمهوری‌اسلامی علیه معترضان نقض فاحش حقوق زنان و حقوق‌ بشر است.»

پوشش ویژه
جهان‌نما
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید