شهبانو فرح از ماموران خواست دست خود را بیش از این به خون جوانان آغشته نکنند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

شهبانو فرح پهلوی ماموران جمهوری‌اسلامی را «به نام یک مادر» مورد خطاب قرار داد و از آنان خواست «دست خود را بیشتر به خون جوانان هم‌میهن خود آغشته نکنند».

شهبانو فرح با انتشار فایلی صوتی در توییتر که با تصاویر اعتراض‌ها همراه بود با «فرد فرد همه نیروهای انتظامی، ارتشی، سپاه، بسیج، لباس‌شخصی‌ها و یا دیگران با هر گرایشی که دارند» سخن گفت.

پیام شهبانو در حالی منتشر شد که علیرغم تهدیدهای مداوم ماشین سرکوب جمهوری‌اسلامی، خیزش سراسری در اعتراض‌ها به کشته شدن مهسا امینی ادامه دارد.

همسر آخرین شاه ایران در واکنش به سرکوب و خطاب به معترضان گفت: «فرزندان من! من با نگرانی و امید حماسه‌های شما را در درگیری با نیروهای فریب‌خوردگان سیاهی ساعت به ساعت دنبال می‌کنم.»

پس از قتل مهسا امینی به دست ماموران پلیس امنیت اخلاقی، اعتراض‌های گسترده‌ای به راه افتاده که مانند پیش با تهدید، ارعاب، بازداشت و گلوله پاسخ داده می‌شود و ده‌ها کشته و مجروح بر جای گذاشته است.

شهبانو فرح پهلوی افزود: «قتل مهسا امینی و ده‌ها جان‌باخته دیگر و ادامه سرکوب و قتل و جرح هم‌میهنانم، که برای آزادی برخاسته‌اند، دلم را شکسته و پاره‌پاره می‌کند. به تمام بازماندگان این وقایع وحشتناک از صمیم قلب تسلیت می‌گویم. با همه دلشکستگی‌ها، ایران به پاخاسته را می‌بینم و با افتخار دلاوری و ازخودگذشتگی شما را ستایش می‌کنم.»

وی پیام خود را با آرزوی «پیروزی نور بر تاریکی و آزادی ایران‌زمین» و شعار «زن، زندگی، آزادی»، که این روزها در تظاهرات مردم علیه جمهوری‌اسلامی در سراسر کشور تکرار می‌شود، پایان داد.

شهبانو فرح در پیامی در روز چهارشنبه نیز خطاب به ماموران گفته بود معترضانی که «به خیابان می‌آیند و زندگی بهتری که لایق‌شان است می‌خواهند، برادران و خواهران و فرزندان و خانواده‌های شما هستند».

اعتراض‌های مردم ایران درپی کشته شدن مهسا امینی پس از بازداشت به دست گشت ارشاد واکنش‌های جهانی بسیاری را برانگیخته و هر روز چهره‌های سیاسی و فرهنگی بیشتری از خیزش سراسری مردم علیه جمهوری‌اسلامی حمایت می‌کنند.

تیتر اول
جهان‌نما
چشم‌انداز با سیما ثابت

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید