خیزش ایرانیان علیه جمهوری اسلامی از توکیو تا مکزیکوسیتی؛ چهارشنبه ششم مهر

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

در ادامه خیزش ایرانیان در سراسر جهان علیه جمهوری اسلامی، تجمع‌هایی در روز چهارشنبه ششم مهر در سراسر جهان، از کشورهای آسیایی و اروپایی تا کشورهای قاره آمریکا برگزار شد.

گروهی از ایرانی‌ها و مکزیکی‌ها روز چهارشنبه ششم مهر مقابل سفارت جمهوری اسلامی در شهر مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک تجمع کردند و در حمایت از جنبش سراسری علیه جمهوری اسلامی شعار دادند.

ایرانیان مقیم سوئد به همراه مقام‌های سوئدی روز چهارشنبه ششم مهر در استکهلم تجمع بزرگی برگزار کردند.

همزمان ایرانیان مقیم بلژیک مقابل پارلمان اروپا در بروکسل تجمع کردند و در حمایت از خیزش سراسری در ایران شعار دادند. در این تجمع، علاوه بر ایرانیان، بلکه شهروندان خارجی و نمایندگانی از پارلمان اروپا در این تجمع حاضر شدند.

پیشتر نیز در بروکسل تجمع‌های اعتراضی برگزار شده بود.

در ایتالیا نیز تجمع اعتراضی ایرانیان مقیم فرارا، در حمایت از اعتراضات سراسری در ایران برگزار شد.

در آلمان نیز اعضای سازمان مجاهدین خلق مقابل پارلمان آلمان در برلین تجمع کردند.

شماری از وزرا، نمایندگان پارلمان ، نمایندگان نهادهای حقوق بشری و خبرنگاران آلمان با حضور در تجمع ایرانیان در برلین از اعتراضات مردم و حقوق زنان در ایران حمایت کردند.

وزیر غذا و کشاورزی، رییس حزب سبز، دبیرکل حزب دموکرات‌های آزاد از جمله مقامات رسمی آلمان بودند که در تجمع ایرانیان در دروازه برندنبورگ حضور داشتند.

در بیانیه‌ای که در این خصوص منتشر شد خطاب به مردم ایران آمده است: شما تنها نیستید و ما در کنار شماییم.

وزیر امور خارجه آلمان پیش از این گفته بود به دنبال مطرح کردن موضوع ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل و نیز اعمال تحریم‌های اروپایی علیه مقامات جمهوری اسلامی است.

روز سه‌شنبه نیز شهرداری آمستردام، پایتخت هلند، با انتشار تصاویری از به نمایش درآمدن تصویر مهسا امینی بر روی ساختمان موزه فیلم به نام «چشم» در این شهر نوشت: شهر ما در همبستگی با زنان ایران و سایر زنانی که برای آزادی و حقوق برابر خود می‌جنگند، ایستاده است.

همچنین جمعی از ایرانیان در حمایت از اعتراض‌های سراسری در داخل ایران مقابل ساختمان نیویورک تایمز تجمع و به سیاست‌های روزنامه نیویورک‌تایمز در پوشش خبرهای مرتبط با ایران انتقاد کردند.

جمعی از دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی دانشگاه پادوا ایتالیا نیز روز سه‌شنبه در همراهی با اعتراض‌های مردمی در ایران موهای خود را تراشیدند و قیچی کردند.

خبر ورزشی
اخبار
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید