پیام هکرهای انانیموس به معترضان ایران: حمایتتان می‌کنیم، انقلاب را متوقف نکنید

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۴

هکرهای زیرمجموعه گروه «انانیموس» وب‌سایت وزارت‌خانه‌های نفت و اقتصاد جمهوری اسلامی را هک کردند و از هک پایگاه داده‌های مجلس و انتشار شماره تفلن‌ها و اطلاعات همه نمایندگان خبر دادند.

هکرها پس از حمله سایبری به سایت‌های وزارت‌خانه‌ها نوشتند: «نمی‌توانید در حالی که مردم می‌میرند، از پول آلوده به خون خود استفاده کنید.»

این هکرها همچنین پس از هک پایگاه داده‌های مجلس در پیامی گفت: «حمایت ما از اعتراضات ایران ادامه دارد. همانطور که همه می‌دانید، دولت برای متوقف کردن شما دست به هر کاری می‌زند. تسلیم نشوید. خیابان‌ها را ترک نکنید. انقلاب را متوقف نکنید.»

این پیام افزود: «مجلس ایران در زمانی که باید از مردم حمایت کند، از دیکتاتور حمایت می‌کند و ما اطلاعات همه آنها را منتشر می‌کنیم.»

این هکرها در کلیپی تصاویری از شماره تلفن همراه نمایندگان منتشر کرد و نوشت به آن‌ها پیام بدهید و بپرسید چرا از دیکتاتور دفاع می‌کنند.

پیش‌تر در روز یک‌شنبه نیز، گروهی از هکرهای ایرانی به نام «بلک ریوارد» در اقدامی اعتراضی وب‌سایت بنیاد مسکن را هک کردند. این گروه در پیام خود اعلام کرده‌اند که به سبک خودشان به مبارزه با رژیم ایران خواهند پرداخت.

گروه هکری انانیموس روز ۲۹ شهریور اعلام کرد در همراهی با اعتراضات مردم ایران عملیات سایبری خود را علیه جمهوری اسلامی آغاز کرده است.

یکی از اعضای انانیموس سه‌شنبه در توییتر در پیامی به مردم ایران گفت: «ما اینجا همراه شما هستیم. عملیات علیه ایران آغاز شد. منتظر ما باشید.»

ساعاتی بعد سایت‌ دولت جمهوری اسلامی و وب‌سایت اطلاع‌رسانی سخنگوی دولت از دسترس خارج شدند و انانیموس مسئولیت این حمله‌ها را بر عهده گرفت.

انانیموس که یکی از مشهورترین گروه سایبری در جهان است طی روزهای اخیر به حمله‌های خود به وب‌سایت‌های مختلف وابسته به جمهوری اسلامی، از جمله سایت رسمی علی خامنه‌ای و مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، ادامه داده است.

در همین حال، در راستای تلاش‌های جمهوری اسلامی برای مقابله با گسترش اعتراضات، اینترنت در ایران دچار اختلال شده است.

در حالی که بعضی از فیلتر‌شکن‌ها در داخل ایران فعال هستند، اینستاگرام فیلتر شده و واتس‌آپ دچار اختلال است.

نت‌بلاکس، سازمان غیردولتی ناظر بر اینترنت در جهان، چهارشنبه با تایید محدود شدن دسترسی به واتس‌اپ و اینستاگرام در ایران، قطعی اینترنت اپراتورهای همراه اول و ایرانسل و مشاهده اختلالات منطقه‌ای در طول اعتراضات، اعلام کرد که ایران تحت شدیدترین محدودیت‌های اینترنت از دوره آبان ۹۸ قرار دارد.

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
پوشش ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید