ادامه حمایت ایرانیان و غیرایرانیان از معترضان در ایران با برگزاری تجمع در نقاط مختلف جهان

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

در حالی که اعتراضات ضد حکومتی در ایران ادامه دارد و به ششمین روز خود رسیده است، ایرانیان و غیرایرانیان در شهرهای مختلف جهان همچنان با برگزار کردن تجمع به حمایت از این اعتراضات ادامه می‌دهند. یکی از تازه‌ترین این تجمعات در اقلیم کردستان عراق و شهر اربیل برگزار شد.

شماری از شهروندان اقلیم کردستان عراق و همچنین ایرانیان ساکن این منطقه، در حمایت از خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در اربیل تجمع اعتراضی برگزار کردند.

فراخوان برگزار کردن این تجمع، شامگاه جمعه اول مهر ماه منتشر شده بود. فعالان مدنی و سیاسی در اقلیم کردستان از جمله شرکت‌کنندگان در این تجمع بودند که در ادامه به راهپیمایی به سوی کنسولگری جمهوری اسلامی تبدیل شد.

در بروکسل، پایتخت بلژیک هم تجمع اعتراضی ایرانیان مقیم در این کشور در حمایت از اعتراضات سراسری در ایران بر پا شد.

در برلین، پایتخت آلمان، تجمع گروهی از ایرانیان ساکن این شهر برای سومین روز پیاپی، در اعتراض به کشته شدن مهسا امینی و حمایت از اعتراضات سراسری علیه جمهوری اسلامی ادامه یافت.

در این تجمع، حاضران به تشویق علی کریمی، بازیکن و ستاره سابق تیم ملی فوتبال ایران پرداختند که در روزهای اخیر در شبکه‌های مجازی به شکلی پررنگ به حمایت از مردم معترض در ایران پرداخته و با واکنش متقابل رسانه‌های حامی حکومت نیز روبه‌رو شده است.

اشکان دژاگه، بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران هم از جمله حاضران در تجمع ایرانیان برلین در حمایت از اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف ایران بود.

ایرانیان مقیم ایتالیا نیز در اعتراض به کشته شدن مهسا امینی و حمایت از اعتراضات در ایران تجمعی اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع با سخنرانی شهردار بولونیا آغاز این شد. او با اعلام همدردی با خانواده مهسا امینی، حمایت خود را از مردم و اعتراضاتشان در ایران ابراز کرد.

ایرانیان در نروژ نیز در مقابل پارلمان این کشور در شهر اسلو گرد آمدند و به حمایت از اعتراضات در ایران پرداختند.

در سوی دیگر جهان، در ملبورن استرالیا، تجمع کنندگان علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و حجاب اجباری شعار دادند و از اعتراضات شهروندان ایران حمایت کردند.

معترضان همصدا با مردم در ایران اعلام کردند جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند.

ایرانیان مقیم تورنتو نیز در حمایت از خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی دست به برگزار کردن تجمع زدند.

در تجمع ایرانیان در شهر ارواین آمریکا اما لیلا فروهر، خواننده پاپ، سرود «ای ایران» را خواند و از ایرانیان خارج از کشور خواست به پشتیبانی از خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی ادامه دهند.

این اعتراضات اما به غیر از پایتخت‌ها و شهرهای بزرگ، در دیگر شهرهای کشورهای مختلف نیز برگزار شده یا برگزار می‌شود. از جمله ایرانیان در شهر مالموی سوئد روز پنج‌شنبه ۳۱ شهریور تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در همین شهر تجمع دیگری هم در روز شنبه دوم مهر شکل گرفته است.

جرقه این دور از ا اعتراضات در ایران با قتل مهسا امینی به دست ماموران گشت ارشاد زده شد و در روزهای بعد، کلیت جمهوری اسلامی را هدف قرار داد.

ارتش سری
چشم‌انداز با سیما ثابت
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید