ستاد کل نیروهای مسلح ایران نسبت به فعالیت شناورهای بی‌سرنشین متخاصم هشدار داد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۱۴

محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، گفت «دشمنان» با آب‌اندازی و اعزام واحدهای کوچک تجسسی بدون سرنشین امنیت دریانوردی را به مخاطره می‌اندازند.

وی افزود: «از مسیرهای بین المللی و اعلام شکایت به سازمان بین المللی دریانوردی از مسیر دیپلماسی اعلام می‌کنیم که شناورهای ما در مسیر خود چنین واحدهایی را تحمل نخواهند کرد و همان گونه که اتفاق افتاده است با آنها برخورد خواهد شد.»

ارتش ایران روز جمعه اعلام کرد ناوشکن جماران در حین اجرای ماموریت در دریای سرخ با چندین شناور ویژه شناسایی بدون سرنشین مواجه شده و دو شناور را توقیف و پس از «اطمینان از امنیت دریانوردی»، آن‌ها را رها کرده است.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در عمان هم بدون اشاره به جزییات ماجرا، توقیف شناورهای اکتشافی بدون سرنشین آمریکا را تایید کرده بود.

روزنامه واشینگتن‌پست روز جمعه به نقل از یک مقام آمریکایی اعلام کرد دوربین‌های دو شناور بدون سرنشین آمریکا که ارتش ایران ابتدا توقیف و ساعاتی بعد رهایشان کرد، ناپدید شده‌اند. نیروهای ایرانی ابتدا سعی کرده‌ بودند این پهپادها را با برزنت بپوشانند تا در اختیار گرفتن آن‌ها را انکار کنند.

تازه‌ترین خبرها

پوشش ویژه
جهان‌نما
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید