ادامه قطع آب در همدان و وعده حل مشکل تا دو هفته دیگر

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۰۲

در حالی که سخنگوی دولت از شمارش معکوس برای حل مشکل آب همدان خبر داد، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای این استان اعلام کرد خط انتقال آب دو هفته دیگر تکمیل خواهد شد.


محمد ضروری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان، گفت که تا شب گذشته ۲۹ حلقه چاه وارد مدار شبکه آب رسانی همدان شده است.

او ابراز امیدواری کرد که خط انتقال آب همدان حداکثر تا دو هفته دیگر تکمیل شود.

در همین حال علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، اعلام کرد که شبکه انتقال آب به همدان در ۱۵ سال گذشته پیشرفت نداشته و اکنون کار در سه شیفت با سرعت بسیار زیادی در حال انجام است.

او گفت باید منتظر شمارش معکوس برای حل مشکل آب همدان باشیم.

آب همدان همچنان قطع است و ویدئوهایی از توزیع آب معدنی و همچنین آب‌رسانی با تانکر در این شهر منتشر شده است.

با گذشت چند روز از قطع کامل آب در شهر همدان، جمعی از مردم این شهر سه‌شنبه شب (اول شهریور)، به خیابان آمده و با سر دادن شعارهایی چون «مرگ بر مسئول بی‌کفایت» به بحران بی‌آبی و وعده‌های محقق نشده مقام‌های دولتی اعتراض کردند.

معترضان با شعارهایی چون «مردم همه حمایت» در یکی از خیابان‌های مرکزی همدان تجمع کردند.

دور تازه بحران بی‌آبی از دو هفته پیش و با قطع آب شرب شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری آغاز شده و پس از آن به همدان، ارومیه، اهواز رسیده است. این وضعیت بحرانی، زندگی مردم در چند استان دیگر را هم مختل کرده است.

مقامات شهرکرد از وصل شدن آب خبر داده‌اند اما آب این شهر روز سه شنبه بار دیگر در مناطقی قطع شد.

در همین حال فردوس کریمی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری، گفت که برای نصب پمپ در مسیر لوله‌کشی طرح عمان نیازمند قطع آب و برق بودیم و پس از اتمام عملیات اجرایی، مجددا این طرح وارد مدار خواهد شد.

او همچنین گفت طبق اطلاعیه شرکت آب و فاضلاب، قطع آب در خیابان فردوسی شمالی شهرکرد به‌ علت شکستگی خط لوله انتقال آب به مخازن محله میرآباد بوده و پس از تعمیر لوله، مشکل حل شده است.

شهرکرد روز سه‌شنبه ۲۵ مرداد صحنه اعتراضات به قطع آب آشامیدنی بود و مردم با تجمع مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری شعارهایی از جمله «‌مرگ بر استاندار»، «مرگ بر رئیسی» و «‌ننگ ما ننگ ما دولت الدنگ ما» سر دادند.

پس از قطعی آب در همدان، کارشناسان درباره احتمال قطع آب در برخی استان‌های دیگر از جمله اصفهان هشدار داده‌اند.

هشدارهای مشابهی نیز درباره برخی از دیگر استان‌ها بیان شده است.

در همین حال غلامرضا شهبازی، مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه، گفت که این استان در زمینه تأمین آب دچار بحران و چالش جدی نیست.

تابستان گذشته به دنبال اعتراضات مردم خوزستان به بحران بی‌آبی تعدادی از معترضان با شلیک مستقیم مأموران کشته شدند و ده‌ها نفر نیز بازداشت شدند.

پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید