نام صداوسیما، ائمه جمعه و مسئولان دولتی در پرونده فولاد مبارکه؛ رئیسی: متخلفان برکنار شوند

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۳۰

یک هفته پس از انتشار گزارش مجلس درباره اختلاس و رانت ۹۱ هزار میلیارد تومانی در شرکت فولاد مبارکه که از جمله به توزیع رانت بین ائمه جمعه، مسئولان صداوسیما، سپاه پاسداران و برخی نهادهای دیگر اشاره کرده است، ابراهیم رئیسی گفت متخلفان برکنار شوند.

رئیسی روز یکشنبه ۳۰ مرداد در جلسه هیات دولت گفت: تمام کسانی که تخلف آنها در فولاد مبارکه محرز شده است از کار برکنار شوند و به تخلفات آنها در مراجع صالح رسیدگی شود.

او ضمن تشکر از رضا فاطمی امین، وزیر صمت، به خاطر «ایجاد تغییرات مدیریتی در فولاد مبارکه»، گفت: شرکت‌های دولتی نمی‌توانند به بهانه انجام مسئولیت‌های خود به هر شخصی بدون ضابطه پرداخت‌های هنگفت داشته باشند.

ابراهیم رئیسی در حالی خواستار برکناری متخلفان پرونده فولاد مبارکه شد که در گزارش تحقیق و تفحص مجلس به مقام‌های متعددی اشاره شده است.

در این گزارش حدود سیصد صفحه‌ای از جمله به مقام‌های ارشد دولت حسن روحانی، ائمه جمعه و جماعات، اداره کل اطلاعات، دادگستری، و دستگاه‌های نظامی و انتظامی اشاره شده است.

گزارش تحقیق و تفحص از تخلفات شرکت فولاد مبارکه اصفهان حدود سه سال پیش آغاز شد و هفته گذشته، سه‌شنبه ۲۵ مرداد، نمایندگان مجلس به ارجاع این موضوع به قوه قضاییه رای مثبت دادند.

بر اساس گزارش مجلس، طی سه سال حدود ۹۰ مورد «تخلف، انحراف، تحمیل خسارت و توزیع رانت» به ارزش بیش از ۹۱ هزار میلیارد تومان در شرکت فولاد مبارکه اصفهان صورت گرفته است.

بنابر همین گزارش، میلیاردها تومان از این مبلغ صرف پول‌پاشی به سازمان صدا و سیما، ائمه جمعه، ستاد اقامه نماز جمعه و فعالان سایبری شده است.

رقم ۹۱ هزار میلیارد تومان اختلاس و رانت در این پرونده از بزرگترین ارقامی است که تاکنون در جمهوری اسلامی درباره موارد فساد مالی رسانه‌ای شده است.

تازه‌ترین خبرها

اخبار
چشم‌انداز با سیما ثابت
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید